יום שבת , 13 יולי 2019
המלצת העורך

אוניברסיטת חיפה

אחת האוניברסיטאות שזכתה לנוף מיוחד הינה אוניברסיטת חיפה. הקמפוס משתרע על רכס הכרמל ומוקף בנופי הפארק. בשנת 1963 נוסדה האוניברסיטה בשיתוף של עיריית חיפה עם האוניברסיטה העברית בירושלים. את ההכרה מטעם המועצה להשכלה גבוהה קיבלה אוניברסיטת חיפה בשנת 1972. אפשר למצוא בין הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה, אוכלוסיות מגוונות: יהודים, ערבים, דרוזים, עולים חדשים, אנשי צבא, אנשי כוחות הביטחון ועוד. הפקולטות הקיימות באוניברסיטת חיפה: הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעים והוראתם, הפקולטה ללימודי רווחה ובריאות והפקולטה לחינוך. אוניברסיטת חיפה  כוללת חמישה בית ספר : בית הספר לעבודה סוציאלית, בית הספר למינהל עסקים, בית הספר לבריאות הציבור, בית הספר למדעי המדינה, ובית הספר להיסטוריה.

מחקר מדעי באוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה עורכת מחקרים במרכזים ובמכונים השונים. בין הנושאים בהם מתקיימים מחקרים: עיבוד מידע וקבלת החלטות, חקר לחץ פסיכולוגי, חקר השואה, תיירות ונופש, אבולוציה, לימודי – ים,  משאבי טבע וסביבה, חקר צליינות, חברה משפט ופשיעה, חקר הספנות והתעופה ועוד. בין המרכזים בהם מתקיימים המחקרים של אוניברסיטת חיפה: המרכז היהודי- ערבי, המרכז לחקר ביטחון לאומי וגיאו-אסטרטגיה, המרכז הבין תחומי לחקר רגשות, המרכז הבין תחומי לחקר המח וההתנהגות, ועוד.

אוניברסיטת חיפה תחום האמנות

האוניברסיטה שמה דגש על אמנות ומטפחת את תחום האוספים. אפשר למצוא בין כתלי אוניברסיטת חיפה גלריות לאמנות וציורי קיר של אמנים כמו אברהם אופק, יוסי ברגנר, ואריק בראוור. בנוסף, אפשר למצוא מגוון פסלים בשטח הקמפוס. תכניות הלימוד מתקיימות במשכן החדש לאמנויות, המשתרע על שטח של 7,800 מ"ר ועל גבי ארבע קומות. משכן זה מהווה את המרכז האקדמי ללימודי אמנות, המרכז תוכנן על ידי האדריכל חיים קהת. בקמפוס אפשר למצוא גם את מוזיאון הכט, המוזיאון הראשון בארץ שנמצא בתוך קמפוס של אוניברסיטה. אוניברסיטת חיפה כוללת גם גלריה לאמנות שממוקמת באולם הכניסה

היחידה ללימודי חוץ

מלבד תוכניות הלימוד לתואר, אפשר למצוא באוניברסיטה גם לימודי חוץ והמשך כמו פסיכולוגיה של הספורט, אימון, ייעוץ ארגוני, ומגמת הנדל"ן. בתוכנית פסיכולוגיה של הספורט של אוניברסיטת חיפה מעניקים לסטודנטים כלים לעבוד עם קבוצות ספורט או עם ספורטאים באופן פרטני. דגש רב מושם על מושגים קוגניטיביים והתנהגותיים, כמו על אתיקה והאחריות של המאמן המנטאלי. בין נושאי הלימוד של תוכנית זו בקמפוס אוניברסיטת חיפה: תיאוריות התנהגות קוגניטיבית יישומית: בנית קבוצות, מידות עוררות וביו פידבק, פחדים ולחצים, חשיבה חיובית, רוטינות וריכוז, ועוד. הסטודנטים לומדים גם על תפקידו של המטפל, למשל מהם הגבולות, מהי אתיקה וכדומה. תוכנית הלימודים כוללת גם מודלים וטכניקות של ייעוץ בעבודה פרטנית, כיצד לקבל את ה"אחר" כחלק מהקבוצה, פיתוח מנהיגות ועוד. תוכנית זו של אוניברסיטת חיפה מקיפה ומאפשרת גם להבין את אוכלוסיית הנוער בסיכון, את ההבדלים בין גברים לנשים, ועוד ידע תיאורטי וכלים מעשיים שיסייעו לעבוד מול קבוצות שונות, ואוכלוסיות שונות.

תוכניות נוספות השייכות ליחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה: שמאות מקרקעין, עריכה לשונית למתקדמים, פיתוח מיומנויות בניהול, מנהל בשלטון המקומי, ניהול לשכה ומזכירות בכירה, מבקרים פנימיים, אימון אישי וקבוצתי, ניהול, שיווק, פרסום ומכירות, שוק ההון ועולם המסחר בשווקים הפיננסים, ניהול ופיתוח משאבי אנוש, מנהלי הסדרים פנסיוניים, גישור – התוכנית להכשרת מגשרים, תוכניות לימודים נוספות אשר מציעה אוניברסיטת חיפה מקצועות הרדיו – שדרנות וקריינות, ניהול עסקי, דירקטורים, יחסי ציבור דוברות והסברה, עריכה לשונית, כתיבה יוצרת, ניהול לוגיסטיקה, יועץ השקעות ומנהלי תיקים, ייעוץ ארגוני יישומי ועוד. כמובן שישנן גם תוכניות רבות לתארים השייכים למוסד אוניברסיטת חיפה עצמה, לא במסגרת היחידה ללימודי החוץ. למשל תארים שונים בתחומי ההנדסה, מחשבים ועוד.

לימודי תואר ראשון באוניברסיטה

בקמפוס אוניברסיטת חיפה תמצאו מגוון הצעות עבור לימודי תואר ראשון. להלן טעימה מהתחומים ומסלולי הלימודים אשר מוצעים באוניברסיטה עבור תואר ראשון:

חשבונאות וכלכלה, היסטוריה, מדעי היהדות, מדעי הרוח, מדעי המדינה, מדעי החברה, מדעים מדוייקים, מדעי המחשב, רפואה

לימודי תואר שני באוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפהבקמפוס אוניברסיטת חיפה ישנן הצעות מגוונות עבור לימודי תואר שני. להלן טעימה מהתחומים ומסלולי הלימוד שמוצעים באוניברסיטה עבור תואר שני:

מדעי החברה, מדעי המדינה, מדעי היהדות, מדעי הרוח, משפטים, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, עבודה סוציאלית, תקשורת, פסיכולוגיה, פילוסופיה

לימודי תואר שלישי

בקמפוס אוניברסיטת חיפה הצעות לימודים שונות עבור לימודי תואר שלישי. להלן טעימה מהתחומים אשר מוצעים באוניברסיטה עבור תואר שלישי:

ארכיאולוגיה, היסטוריה, שפה וספרות אנגלית \ ערבית \ צרפתית, לשון עברית, גיאוגרפיה, כלכלה, פסיכולוגיה, תקשורת, מתמטיקה, חינוך, עבודה סוציאלית

לימודי תעודה

בקמפוס אוניברסיטת חיפה מוצעים מגוון הצעות לימודים עבור לימודי תעודה. להלן מס' תחומים אשר מוצעים באוניברסיטה עבור לימודי תעודה:

תעודת הוראה בחינוך מיוחד, תעודת הוראה במתמטיקה, תעודת הוראה בפסיכולוגיה, הכשרת מורים ליוגה, הכשרת מנהלים, הכשרת מדריכים לטיפול באומנויות, מוזיאולוגיה, מידענות וספרנות

אוניברסיטת חיפה – פרטים נוספים
מיקום: שד' אבא חושי חיפה.
טלפון: 04-8240111
פקס: 04-8249995

מתעניינים בלימודים באוניברסיטת חיפה? יש לכם שאלות, התלבטויות? אוניברסיטת חיפה מפעילה מרכז מידע אשר מטרתו לספק תשובות לשאלות, בכדי שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה. במרכז מציעים לכם ייעוץ אישי ללא תשלום.
טלפון: 04-8249688/9

מסלול הגעה לאוניברסיטת חיפה


הצג מפה גדולה יותר