יום חמישי , 18 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי עיצוב פנים » דרכים להוזלת עלויות לימודי עיצוב פנים וחוץ?
דרכים להוזלת עלויות לימודי עיצוב פנים וחוץ?

דרכים להוזלת עלויות לימודי עיצוב פנים וחוץ?

בחברה ובתרבות הישראלית, נדמה כי ישנו מתווה קבוע וברור, על פיו נוהגים בוגרים רבים. לאחר השחרור מהצבא מגיע שלב הטיול הגדול, ולאחריו, רבים עורכים את בחינות הפסיכומטרי או עומלים על הכנת תיק עבודות במטרה להשתלב באחד ממוסדות ההשכלה הגבוהים והנחשבים. רבים כיום מבקשים לרכוש לעצמם לימודים גבוהים ולהפוך אקדמאיים, אך ישנם כאלו אשר ידם אינה משגת ואינם יכולים לממן לעצמם לימודים שכאלו.

הבשורה המשמחת היא שגם אלו המבקשים לעצמם השכלה גבוהה ואינם יכולים לממן את הלימודים מכיסם הפרטי, יכולים למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה להם ביותר על מנת לממן את הלימודים ולזכות בהשכלה בדמות דיפלומה או תואר.

ביקוש רב ללימודי עיצוב פנים

כיום רבים אלו אשר מבקשים לרכוש את השכלתם בתחום העיצוב. בישראל כיום ישנם מספר מוסדות מובילים המציעים לימודי עיצוב פנים מקצועיים אשר מעניקים כלים ברמה הפרקטית, לצד לימודים עיוניים אודות עולם האמנות והעיצוב. לימודי עיצוב פנים אורבני לדוגמא, מושכים רבים הודות לפופולאריות הרבה של הטרנד העיצובי. עיצוב אורבני מכניס אלמנטים מהעיר אל תוך חלל העיצוב.

בנוסף, עיצוב סביבתי גם הוא נתפס כמבוקש על ידי הסטודנטים העתידיים ורבים מוצאים עניין רב הודות להשפעה הרבה שתוכל להיות להם על נראות הסביבה והמרחבים העירוניים הודות לכלים שינתנו בפורמט לימודים זה.

איך ניתן להוזיל עלויות קורס עיצוב פנים?

המציאות כיום היא ששנת לימודים יכולה להגיע לעשרות אלפי שנים, וכך רבים מוצאים בלימודים הגבוהים כחלום בלתי ניתן למימוש. נוצר מצב כי החלום לרכוש השכלה גבוהה בתחום בו מוצאים עניין, הפך לסוגייה כלכלית שעלתה לא אחת לסדר היום, כאשר נמתחה ביקורת על כך שלימודים הנם לעשירים בלבד.

  • כיום ישנן דרכים שונות על מנת לממן את הלימודים ולא מהכיס הפרטי. ראשית, ישנן מלגות רבות הניתנות על ידי גופים פנימיים וחיצוניים, המאפשרים מימון חלקי ולפעמים מלא ללימודים עבור הסטודנטים. מלגות שכאלו ניתנות על פי מספר קריטריונים, כאשר ישנן מלגות אשר ניתנות על סמך גיליון ציונים המקנה הצטיינות, לצד מלגות אשר ניתנות כהוקרה על תרומה חברתית לקהילה.
  • מלבד המלגות, חיילים משוחררים רבים בעלי פיקדון שחרור אשר יכול להגיע לעד כ-20,000 שקלים, כך שסכום זה מעניק גלישה חלקה וקלה אל החיים הסטודנטיאלים, הודות לסכום אשר יכול לכסות שנת לימודים, ובמקרים רבים, תלוי במוסדות הלימודים, אף גם שנתיים.
  • …וכמובן ביצוע השוואת מחירים בין מוסדות הלימוד המציעים קורס עיצוב פנים אשר עשוייה לעלות בחכה מחירים משתלמים במיוחד.

אופק תעסוקתי עם לימודי העיצוב

כמו בכל ענף, לאלו המובילים בו ישנו אופק תעסוקתי עשיר, מגוון ומאתגר. כאשר מדובר על עיצוב סביבתי לדוגמא, קשה להתעלם מאלמנט הנוכח רבות בערים השונות בישראל והוא אתרי ההנצחה והזיכרון. כסטודנטים במסלול לימודי עיצוב פנים וחוץ, ישנו רצון רב להשפיע ולהשאיר חותם, ובעת שמדובר על אנדרטאות ואתרי זיכרון, הרי שמדובר על אתרים המקפלים בהם רגש רב, אשר ניתן לגלם בתוכם המון אמוציות, יצירה ואימרה אישית.