יום שישי , 19 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » קורס פסיכומטרי » המרכז הארצי ובחינת פסיכומטרי
חייגו 050-9695276 וקבלו הצעת מחיר חינם עבור קורס פסיכומטרי

המרכז הארצי ובחינת פסיכומטרי


המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הוא מקום בו נערכת הבחינה הידועה לכל בשם "פסיכומטרי". לכאן מגיעים מדי שנה אלפי סטודנטים עתידיים אשר מעוניינים לעבור את הבחינה. למרכז הארצי סניפים רבים בכל חלקי הארץ, על מנת להציע נגישות מקסימלית לקהל הסטודנטים בכל מקום. ניהול בחינת פסיכומטרי הוא תהליך מאוד מורכב הן מבחינת בדיקת מחברות הבחינה, והן מבחינת ההשגחה על הליך תקין של הבחינה.ה השתתפות כרוכה בתשלום חד פעמי, וניתן לעשות אותה רק פעם בשנה. ציון של מבחן זה הינו אחד ממרכיבי תנאי הקבלה במרבית המוסדות להשכלה גבוהה בישראל, לכן הביקוש להשתתפות בבחינה זו רק גובר וגובר מדי שנה.

כיצד נרשמים לפסיכומטרי

לבחינת פסיכומטרי יכול להירשם כל אזרח ישראלי אשר מלאו לו 16 שנים. ההרשמה לבחינה אינה דורשת תעודת בגרות רשמית או כל מסמך אחר אודות ההשכלה שלכם. ההרשמה נעשית דרך ביצוע תשלום דמי ההשתתפות באחד מסניפי הדואר, או דרך האתר הרשמי של המוסד הרלוונטי. הבחינה יכולה להיערך בתאריכים שונים מדי שנה, ועל כן יש להתעדכן באתר האינטרנט הרשמי בתאריכים השונים שנקבעו. מקום הבחינה תלוי במקום מגוריכם הנוכחי. על מנת להימנע מאי הבנות ואי נוחות, מומלץ להעביר אל המרכז את הכתובת המעודכנת שלכם, על מנת לשבץ אתכם במקום הקרוב ביותר לביתכם. הבחינה תיערך במשך שלוש שעות וחובה על כל נבחן להיות נוכח באולם הבחינה במהלך שלוש שעות.

כיצד מתכוננים לבחינה

ישנו מיתוס מאוד נפוץ אשר אומר שעל מנת להירשם לבחינת פסיכומטרי של המרכז הארצי, חובה לעבור קורס הכנה באחד מבתי הספר לפסיכומטריה. למען הסר הספק, אין זה חובה לעבור קורס פסיכומטרי כלל, אך הדבר מומלץ ביותר למען הצלחה מירבית. כמו כן, השתתפות בקורסים אלו מבטיחה לכם ציון גבוה יותר מאשר התכוננות עצמאית. חשוב להבין כי מדובר בבחינה מיוחדת במינה, ולא ניתן לעבור אותה בהצלחה אם לא התכוננתם לסוג השאלות שיהיו בה. לעומת מבחן מנת משכל, בחינה כמו פסיכומטרי הינה בחינה שלא רק בוחנת את המשכל הטבעי שלכם, אלא גם את ידיעת הנוסחאות ושיטות החישוב השונים.

מה כולל קורס פסיכומטרי והמבחן בפועל

בחינת פסיכומטרי בכללותה בכל המוסדות וביניהם במוסד המרכז הארצי נחלקת לשלושה חלקים: חישובי, מילולי, אנגלית. החלק הראשון הוא הגדול ביותר ובעל משקל רב יותר מהשאר. למעשה מדובר בחישובים מתמטיים שונים, והנבחן נדרש לפתור אותם בזמן הקצוב לו, שהוא בערך דקה לשאלה אחת. מן הראוי לומר שללא שום הכנה למבחן שכזה, לא ניתן לקבל ציון גבוה, אף אם אתה טוב במתמטיקה ובחישובים. החלק השני הוא חלק מילולי והוא נועד לבדוק את רמת הלוגיקה שלכם. את החלק הזה ניתן לעשות בשפות שונות. בארץ ישנן חמש שפות עיקריות בהן ניתן להיבחן בבחינת פסיכומטרי: עברית, אנגלית, רוסית, ערבית ואמהרית. החלק השלישי של הבחינה הינו חלק הבנת הנקרא בשפה האנגלית והוא בעל המשקל הנמוך בבחינה.

המרכז הארצי המוסד ללימודי פסיכומטרי בישראל

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הינו גוף רשמי הפועל תחת השגחתו של משרד החינוך. זהו מוסד המורשה לערוך בחינות פסיכומטרי ולתת ציונים בגינן. ציון פסיכומטרי מאת המרכז הארצי הינו מוכר על ידי כל המוסדות להשכלה גבוהה במדינת ישראל. למרות הביקורות הקשות שספגה הבחינה מאת גורמים שונים כולל גורמים ממשלתיים, היא עדיין ממשיכה להיות כרטיס הכניסה הרשמי של הסטודנט לעולם האקדמיה.

הרשמה לפסיכומטרי המרכז הארצי לבחינות והערכה טלפון ודרכי קשר