יום שישי , 19 יולי 2019
המלצת העורך

טכניון


טכניון הוא מוסד להשכלה גבוהה הממוקם בעיר חיפה. זהו מוסד אקדמאי עם שם עולמי אשר מתמחה בתחומי הלימודים הבאים: רפואה, הנדסה, ניהול ואדריכלות. טכניון התחיל את דרכו עוד בשנת 1912, אך קיבלה את המעמד של המוסד להשכלה גבוהה רק בשנת 1924 כאשר החלו הלימודים במתכונת מלאה. לצד האוניברסיטה העברית בירושלים, טכניון הינו המוסד להשכלה גבוהה הראשון במדינת ישראל. למוסד זה היסטוריה עשירה מאוד, ועד היום הוא הצליח לחנך מומחים רבים בעלי שם עולמי. כיום המוסד נמצא תחת נשיאותו של יצחק אפלויג, והאופי העיקרי של המוסד נכון להיום הוא המחקר הטכנולוגי.

טכניון מוסד מוביל

כל בוגר טכניון מקבל מעמד בינלאומי בתום מסלול לימודיו. המוסד דורג במקום ה-29 בעולם, בקטגוריית האוניברסיטאות הטכנולוגיות-הנדסיות, ובמקום ה-31 בעולם בקטגוריית מדעי הטבע. בנוסף לכך יותר מ-70% ממייסדי שוק ההיי-טק בישראל הינם בוגרי טכניון במגמות הטכנולוגיות. כמו כן, המהנדסים והאדריכלים הכי דגולים בישראל קיבלו את השכלתם במוסד זה. כיום המוסד מעסיק סגל מרצים מן השורה הראשונה בישראל ומציעה לסטודנטים את כל הכלים האפשריים לרכישת הידע וצבירת הניסיון בתחום תוך כדי הלימודים. בשוק העבודה הארצי, בוגרי טכניון נחשבים למבוקשים ביותר, וכלל המעסיקים בישראל שואפים לגייס דווקא אותם למקום העבודה. תחום ההיי-טק התחרותי ביותר בישראל, פתוח לבוגרי מוסד זה ונוקט באמצעים שונים על מנת לשלב אותם בעולם הפרקטיקה של תחום ההיי-טק.

טכניון בשנות האלפיים

הטכניוןגם היום טכניון תופס מקום מאוד מכובד בתחום הטכנולוגיה, הן בישראל והן בשאר מדינות העולם. המוסד רכש ניסיון רחב מאוד בהכשרת המומחים בתחום הטכנולוגיה וההיי-טק, וכיום הוא התרחב בבניית קמפוסים ומעונות חדשים. נכון להיום המוסד החיפאי טכניון משתרע על פני 1,325 דונם כאשר המבנים כוללים גם את בנייני המעונות של הסטודנטים, מרכז ספורט ברמה מאוד גבוהה, מרכז מבקרים, קולנוע, בית כנסת, מועדוני תרבות, מרפאה ועוד.

כיום המוסד טכניון מתרחב מיום ליום, הן מבחינת המבנים החדשים והן מבחינת תחומי לימוד חדשים. כיום הסטודנטים נהנים מהרחבה בתוכניות הלימוד בפקולטה של מדעי הרוח והחברה. מגמת ההרחבה צפויה להימשך ככל שגובר הביקוש לתחומי לימוד חדשים בקרב הסטודנטים, כתוצאה מחיפושים אחר תחומי עיסוק חדשים.

אדריכלות כפקולטה נוספת במוסד טכניון

בעידן ההיי-טק של היום, נכנסות הטכנולוגיות הגבוהות לכל תחומי העיסוק. גם תחום האדריכלות מושפע מאוד מהשיפורים הטכנולוגיים, ועל כן נדרשת הכשרה מיוחדת של הסטודנטים. טכניון שואף לספק את ההשכלה הגבוהה ביותר בכלל תחומי הלימודים, ולכן תחום האדריכלות כפקולטה נפרדת של טכניון השתפר במידה ניכרת, ובו נכללו לימודי טכנולוגיות חדשות של האדריכלות המודרנית. יודגש כי רמת ההשכלה בתחום האדריכלות היא גבוהה ביותר בישראל, ולכן קיימים תנאי קבלה מחמירים ביותר לפקולטה זו במוסד טכניון. בשנים האחרונות ישנו מספר רב של נושרים מפקולטה זו בשל רמת הלימודים הגבוהה.

כרטיס כניסה לעתיד

קבלת התואר מטעם המוסד טכניון באחד מהתחומים הנלמדים במסגרת הלימודים של המוסד, הינה קבלת הכרטיס לעתיד כמומחה בתחום. בוגרי טכניון הם העדפה הראשונה של כל מעסיק ומעסיק בישראל. מאז קיומו בשוק ההשכלה הגבוהה בישראל, הצליח טכניון להוציא אלפי מומחים בתחומים שונים בעלי שמות עולמיים. מדי שנה נפתחים השערים של מוסד להשכלה גבוהה זה למועמדים חדשים. למרות תנאי הקבלה הקשים, מצליחים אלפי סטודנטים חדשים להתקבל ללימודים במוסד טכניון, המוסד להשכלה גבוהה הטוב ביותר בישראל לתחומי הטכנולוגיות החדשות. כל אחד ואחת מכם מוזמן לנסות את עצמו ולהשתלב בין המומחים הבאים בשוק ההיי-טק, והבונים החדשים של העתיד הטכנולוגי בישראל.

הפקולטות

ארכיטקטורה ובינוי ערים, ביולוגיה, הוראת הטכנולוגיה והמדעים, הנדסה אזרחית וסביביתית, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה כימית, הנדסת אוירונאוטיקה וחלל, הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, הנדסת חומרים, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, הנדסת תעשיה וניהול, כימיה, לימודים הומניסטיים ואומנויות, מדעי המחשב, מתמטיקה, פיסיקה, רפואה.

פרטים נוספים

קריית הטכניון, חיפה.
טל': 04-8295555
פקס: 04-8295830
דוא"ל וייעוץ: 04-8293092
admiss@tx.technion.ac.il

מסלול הגעה לטכניון בחיפה

הצג מפה גדולה יותר