יום שישי , 19 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי עיצוב פנים » לימודי אדריכלות ועיצוב פנים
לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

יש את מי שמתחבר בעיקר ליצירתיות, אחרים מתחברים בעיקר לצד הפרקטי, מי שהשילוב בין השניים, מדבר אליו, ימצא את לימודי אדריכלות ועיצוב פנים כתחום לימודים מרתק שעשוי להובילו לקריירה מספקת במיוחד. לימודים אלו משלבים בין עולם האמנות לעולם המדע, מציע קורסים משני התחומים, ומכשיר אנשים שיכולים לתת עצות פרקטיות, באופן יצירתי ואומנותי. לימודי אדריכלות ועיצוב פנים לתואר נמשכים בדרך כלל 5 שנים, אך ישנם גם לימודי תעודה קצרים יותר. תהליך הקבלה ללימודים אלו כולל בדרך כלל מבחן מעשי, הצגת תיק עבודות, ומעבר ראיון אישי.

לימודי עיצוב פנים עם דגש על תחום האדריכלות

אדריכלות הינו תחום רב תחומי בו נלמד מגוון רחב של קורסים, למשל קורסים מדעיים כמו פיזיקה והנדסה, וקורסים שונים מתחום העיצוב. לימודי עיצוב פנים ואדריכלות מושכים לא מעט אנשים ששאבו את השראתם מבנים ארכיטקטוניים מפורסמים כמו האקרופוליס, והטאג' מאהל. אנשים שמסתכלים על מבנים בעיניים מסוקרנות, שאוהבים לתת עצות פרקטיות באשר למבנה ולעיצוב הבית, גם הם מוצאים את דרכם פעמים רבות, נרשמים למסלול לימודי אדריכלות ועיצוב פנים.

ישנה אופציה ללימודים קצרים יותר, למשל לתעודת הנדסאי אדריכלות. לימודים אלו אורכים כשנתיים, פחות ממחצית מהזמן שאורך תואר ראשון. בין הקורסים השונים הנלמדים: תכנון עירוני, אומנות, שיקום מבנים, ארכיטקטורה של מבנים, יחסי אדם וסביבה, עקרונות פיזיקאליים רלוונטיים, ועוד. בחלק מהמוסדות, משלבים בתוכנית לימוד זו גם לימודי עיצוב פנים, כך שהתוכנית כוללת לימודי אדריכלות ועיצוב פנים. מסלולי הלימוד תובעניים ומצריכים מהסטודנטים להשקיע גם מעבר לשעות הלימוד במוסד עצמו.

מסלול לימודי עיצוב פנים ואדריכלות

תחום עיצוב הפנים מתאים במיוחד עבור מי שמתעניין יותר בפנים הבית. מי שנכנס לבית של חברים וישר מריץ בראשו רעיונות פרקטיים לגבי שדרוג מראה הבית, יכול למצוא תחום זה כמתאים במיוחד עבורו, ורבים הסיכויים כי יעבור בהצלחה מסלול לימודי אדריכלות ועיצוב פנים עקב זיקתו לתחום זה. ישנן מגמות שונות בהן ניתן להתמחות, למשל מגמת סיבות היסטוריות שבה מתמקדים בעיצוב פנים של מבנים עתיקים. בין הקורסים של תחום זה אפשר למצוא את הקורס מבנים וצורה, קורס אסתטיקה, מבוא לאדריכלות ולאמנות מודרנית, התנהגות צרכנים ועוד.