יום שישי , 12 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי שפות » לימודי אנגלית

לימודי אנגלית


לימודי אנגלית יכולים להתבצע במגוון מסגרות, בבתי הספר היסודיים, בתיכונים, במסגרת קורס של מוסדות ללימודי שפות, אצל מורה פרטי, ועוד. לימודים אלו יכולים להיות גם ממגוון סיבות, במסגרת לימודי חובה בבתי הספר, במסגרת חוג העשרה לכיף או לידע הכללי, לקראת טיול לחו"ל או אפילו מעבר מגורים לארץ דוברת אנגלית, לימודי אנגלית יכולים להיות גם לשיפור היחסים עם הקולגות מעבר לים, ועוד. אפשר למצוא אוכלוסייה מגוונת שבוחרת באופציה של לימודי אנגלית החל מילדים קטנים שמגיעים לחוגים, תלמידי בתי ספר שמעוניינים לשפר את הישגיהם בלימודים, מבוגרים שרוצים להבין טוב יותר סרטים וסדרות בטלוויזיה, אנשים שאוהבים ללמוד שפות, ועוד רבים משכבות אוכלוסייה שונות ומגילאים שונים.

לימודי אנגלית לפי רמות

לימודי אנגלית מתחלקים לפי רמות, כאשר יש את רמת המתחילים המיועדת עבור מי שאינו בקיא בשפה, וישנן גם רמות בינוניות מתקדמות, ועד לאנגלית ברמה עסקית המיועדת עבור מי שכבר שולט בשפה ומעוניין להרחיב את הידע במונחים מקצועיים. מי שנרשם לקורס לימודי אנגלית במסגרת פרטית, או אפילו חוג, לרוב יעבור מבחן שיסייע לקבוע את הרמה המתאימה לו. בבתי הספר, הלימוד מתבצע באופן הדרגתי, כך שבכל שנה מתקדמים יותר. כיום, ישנם אפילו גנים שמכניסים לימודי אנגלית כחלק מהתוכנית שלהם. זה יכול להיות משולב במשחקים, כך שהילדים ילמדו אוצר מילים בסיסי כמו "כדור", "שולחן", ותקשורת בסיסית כמו "מה שלומך?", "יום הולדת שמח" וכדומה.

 

קורסים מתקדמים כוללים אוצר מילים של שיחות שוטפות בעניינים שונים, ויכולת לקרוא ספרות מקצועית, עיתונות זרה, להבין סרטים גם ללא תרגום, ועוד. לימודי אנגלית ברמה עסקית, מכשירים את הלומדים להבין אנגלית ברמה גבוהה מאוד, שמאפשרת להם להתנהל בעולם העסקי תוך הבנת מושגים הלוקחים מעולם זה ולאו דווקא אוצר מילים יום יומי. לימודי אנגלית אלו מקנים יתרון יחסי ללומדים אותם, זאת היות ומרבית האוכלוסייה אינה שולטת בשפה האנגלית ברמה שכזו. לימודי אנגלית עסקית לרוב אינם מושכים אנשים שמגיעים ללמוד בשביל הידע הכללי, היות וזהו קורס מאוד פרקטי שמטרתו לשפר את השליטה בשפה מבחינת מונחים מהעולם העסקי. לימודים אלו יכולים לכלול מונחים מקצועיים רבים בתחמי הטכנולוגיה והעסקים והם מתאימים בעיקר לאנשים שעבודתם מצריכה שליטה בשפה ברמה גבוה מאוד. קורס לימודי אנגלית מסוג זה כולל לימוד אוצר מילים המורכב ממונחים מקצועיים שונים, הן ברמה המדוברת והן ברמה הכתובה. למשל ניסוח אי מיילים, מסמכים רשמיים אחרים, וכדומה.

איפה לומדים אנגלית

מלבד תוכנית לימודי אנגלית בבתי הספר, ישנן מסגרות נוספות בהן אפשר ללמוד את השפה. ישנם חוגים במתנ"סים השונים, מורים פרטיים, קורסים באוניברסיטאות ובמכללות, בתי ספר פרטיים ללימוד שפות, וכדומה. מי שבוחר מרצונו החופשי ללמוד את השפה ולהירשם למסלול לימודי אנגלית יבחר את המסגרת המתאימה לו ביותר. יש את מי שמעדיף שיעור פרטי מתי שנוח לו, ולהתקדם בקצב המתאים לו בלבד, מי שבוחר בבתי ספר לשפות שמציעים שיעורים של אחד על אחד, ויש גם את מי שמעדיף לימודי אנגלית במסגרת של כיתה, עם ימים ושעות קבועות.

הבחירה של לימודי אנגלית תהיה גם בהתאם לרמה הרצויה. למשל מי שרוצה ללמוד את השפה ברמה גבוהה מאוד, בעיקר לצרכי עבודה, יבחר במוסד המציע קורס ברמה זו, למשל לימודי אנגלית עסקית. ישנם קורסים ארוכים יותר, וכאלה המקיפים חומר רב המועברים בצורה רצינית במיוחד, כל אחד בוחר בהתאם לפרמטרים החשובים לו, כמו מרחק, זמני השיעורים, עלות, תכנים, וכדומה. ישנם גם קורסים של לימודי אנגלית לפי שכבות גיל, למשל גיל הזהב, גילאי התיכון, חטיבת הביניים, בתי ספר יסודיים, לפני צבא, וכדומה.

מה נותנים לימודי אנגלית

אנגלית הינה שפה מאוד פרקטית, כך שמי שבוחר באופציה של לימודי אנגלית נהנה מהכרת השפה המדוברת ביותר בעולם. דבר זה ישמש אותו בצפייה בסדרות טלוויזיה בשפה האנגלית, בסרטי קולנוע, בביקור במדינות מעבר לים, ועוד. בשוק העבודה, ידיעת השפה האנגלית מהווה יתרון בתפקידים רבים, ולפעמים זו אף דרישת חובה. מי שאוהב ללמוד שפות ועושה זאת בשביל הידע הכללי, ייהנה במיוחד מקרוס של לימודי אנגלית זאת היות ולימודים אלו יתנו לו שליטה בשפה בה ייתקל פעמים רבות, כך שזה לימוד אנגליתלא רק להנאה, אלא גם תורם באופן פרקטי לחיי היום יום.

אפשרויות תעסוקה לעתיד

הוראת השפה, מחקר, משרות שונות אשר דרוש עבורן תואר אקדמי.

לימודי אנגלית בישראל

Berlitz – מרכז ללימודי שפות ביניהם לימודי אנגלית. במרכז Berlitz ניתן למצוא מגוון מסלולי לימודי אנגלית, מסלול אישי, קבוצתי, סמינרים לעסקים ועוד. מרכזי הלימוד בארץ: אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, ראשון לציון, רמת גן, רעננה ותל אביב.

Wall Street – בית ספר ללימודי אנגלית אשר מציע את לימודיו ב-23 מדינות ברחבי העולם. בית הספר Wall Street מציע מגוון קורסים וסדנאות של לימודי אנגלית הן למתחילים והן למתקדמים. מרכזי הלימוד בארץ: תל אביב, באר שבע, אשדוד, קרית ביאליק, ראשון לציון, פתח תקווה רעננה, רחובות וחיפה.

דיאלוג – בית ספר לשפות במסגרת לימודי המשך של האוניברסיטה הפתוחה. דיאלוג מציעים מגוון קורסים של לימודי אנגלית, קורס אנגלית עסקית, אנגלית אקדמית ועוד. הקורסים מוצעים ברמות שונות, רמת מתחילים, רמת ביניים ורמת מתקדמים. עם סיום הלימודים בהצלחה מוענקת לסטודנט תעודה. מרכזי הלימוד בארץ: תל אביב, באר שבע, חיפה, ירושלים, כפר סבא, מודיעין, נתניה, פתח תקווה, ראשון לציון, רעננה.

ILC – החברה הישראלית לשפות בע"מ – מרכזים ללימודי שפות בשיטה אינטנסיבית עד להבנת השפה החדשה על בוריה. החברה מציעה שיעורים פרטיים וכן שיעורים קבוצתיים, שיעורים במרכזי הלימוד, בביתו של הלקוח ואם מדובר בעסק אף בבית העסק. לימודי אנגלית מוצעים ב-7 רמות שונות. החברה מציעה את שירותיה בפריסה ארצית.

בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית – בית הספר ללימודי אנגלית הגדול בארץ, מציע מגוון תוכניות לימוד וקורסים. מבחן אמי"ר, GMAT, NCLEX ורבים נוספים. במוסד זה מוצעים קורסים למגזר הפרטי, לחברות, ארגונים, קורסים אישיים, קורסים של הכנה למבחנים ורבים נוספים. הסניפים בארץ: רמת גן, ירושלים, חיפה ורעננה.

מוסדות נוספים בהם ניתן למצוא מסלול ו\או קורסי לימודי אנגלית: המכללה האקדמית בית ברל, סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית כנרת, המכללה למנהל, המי"ל, מכון לנדר, אודי בית ספר לאנגלית, הקידמה הצפונית, מכללת אורנים, Global One ועוד…

לימודי שוק ההון השוואת מחירים