יום רביעי , 17 יולי 2019
המלצת העורך
לימודי גרפיקה

לימודי גרפיקה


לימודי גרפיקה מציעים קורסים רבים ומגוונים. חלקם מיועדים למי שרוצה מקצוע לחיים, אחרים מציעים טעימה מעולם העיצוב הממוחשב, יש כאלו מקצועיים שקהל היעד הוא גרפיקאים שמחפשים רמה גבוהה יותר של לימוד, אחרים מחפשים לפתח תחביב בעזרת לימודי גרפיקה ועוד. עולם העיצוב הממוחשב צובר תאוצה, זאת היות ותחומים רבים הופכים לממוחשבים, עולם הפרסום משתמש הרבה גרפיקה, ואומנים רבים עוברים לשלב בין איור, רישום, ועיצוב, לבין המחשב. לכן, גם היצע הקורסים, וגם קהל היעד של לימודי גרפיקה הינם מגוונים.

לימודי גרפיקה קהל יעד לקורס

כל מי שנמשך אל עולם העיצוב הממוחשב יכול למצוא עניין בקורסים של לימודי גרפיקה. גם אנשים שאינם מחפשים קריירה בגרפיקה, מבלים זמן בעריכת קבצי תמונות, בהכנת כרטיסי ברכה מתמונות שלהם ושל בני משפחתם, מעיצוב הזמנות ימי הולדת עבור עצמם, ועוד. יש את מי שמשחק עם התוכנות הגרפיות בכוחות עצמו, ואחרים שמעדיפים להירשם לאחד מהקורסים של לימודי גרפיקה ולרכוש ידע וכלים שישמשו אותם בהזדמנויות שונות.

היות וישנם קורסים רבים, ברמות שונות, גם קהל היעד משתנה. קורסי בסיס קצרים, שנותנים טעימה מעולם הגרפיקה, עשויים למשוך קהל שמעוניין להתעסק מעט עם גרפיקה, בתור תחביב, למשל כדי להעלות תמונות ערוכות לבלוג. אחרים, פונים אל לימודי גרפיקה כדי לקבל מושג האם עולם זה מתאים להם, ובמידה וכן, להירשם לקורס מתקדם מאוחר יותר. קורסים מתקדמים במסלול לימודי גרפיקה מושכים אנשי מקצוע מהתחום, שרוצים לרכוש כלים נוספים, לימודי גרפיקהובכך להעצים את היתרונות שלהם מול המתחרים.

כמה זמן נמשך הקורס

משך הלימודים משתנה מקורס לקורס. לימודי גרפיקה בסיסיים שמטרתם לתת טעימה, עשויים לארוך מספר מצומצם של מפגשים. קורסים אחרים שכוללים מספר רב יותר של תוכנות, ומטרתו להכשיר אנשי מקצוע, לרוב יהיה ממשוך ויימשך כמה חודשים ואולי אף יותר מכך. קורס לימודי תעודה בדרך כלל אורך כמה חודשים, קורס של הנדסאי גרפיקה אורך בסביבות השנתיים. לימודי גרפיקה כוללים גם חומר תיאורטי, אך משלבים גם תרגול מעשי, אותו יש לעשות גם מעבר לשעות הלימוד. חלק ממוסדות הלימוד מעמידים לשם כך כיתות תרגול מיוחדות.