יום שני , 15 יולי 2019
המלצת העורך

לימודי מחשבים

לימודי מחשבים מושכים אליהם אנשים מכל שכבות האוכלוסייה והגיל, אפשר למצוא צעירים אחרי צבא, אנשים בגילאי השלושים לחייהם שמחפשים לעשות הסבה, מבוגרים שמחפשים לרכוש ידע בסיסי על הפעלת המחשב, תוכניתנים שמחפשים להתמקצע בשפה חדשה ועוד. הגיוון באוכלוסייה נובע מההיצע העצום של הקורסים השונים בתחום לימודי מחשבים. ישנם תארים בתחום, לימודי תעודה, קורסים ועוד. חלק מהקורסים אורכים מספר מפגשים, בעוד אחרים עשויים לארוך כמה חודשים, ואף כמה שנים. ישנם קורסים בסיסיים במסלול לימודי מחשבים שמציעים טעימה או הפעלה בסיסית של המחשב ותוכנות כמו האינטרנט, וקורסים המוצעים אך ורק לאנשים מהתחום, שיש לימודים בישראללהם ידע קודם בנושא או נושאים מסוימים.

אנשים העוסקים בתחום זה, עשויים למצוא עצמם "מכורים" לקורסים של לימודי מחשבים, זאת היות ותמיד יהיו חידושים טכנולוגיים בתחום, יתפתחו שפות חדשות, יוציאו יישומים חדשים. לעוסקים בתחום חשוב להיות עם האצבע על הדופק ותמיד להיות מעודכנים, היות ודבר זה מהווה יתרון תעסוקתי משמעותי. גם מי שאינו עוסק בתחום, מוצא עצמו מעת לעת לוקח קורס של לימודי מחשבים בכדי לשלוט טוב יותר על כלים כמו יישומי האופיס, שימושי האינטרנט ועוד. תפקידים רבים כיום מצריכים שימוש ביומן אלקטרוני, שליחת מיילים, חיפושים מקיפים ברשת האינטרנט וכדומה. ככל שאדם שולט יותר ביישומים אלו, כך הוא פותח בפניו יותר אופציות תעסוקה.

בניית אתרים התחום המבוקש בלימודי מחשבים

בניית אתרים הינו תחום פופולארי של לימודי מחשבים. כיום, במציאות בה לכל עסק כמעט יש אתר, יש עבודה רבה למי שעוסק בתחום בניית אתרים. במקרים מסוימים מספיק לדעת בניית אתרים, במידה ויש שיתוף פעולה עם גרפיקאי שיהיה אחראי על עיצוב האתר. במקרים אחרים יש צורך במישהו שיודע גם לבנות אתר, גם לתכנת ולעבוד עם בסיסי נתונים, וגם להוסיף פלאש. כמובן שמי ששולט ביותר מתחום אחד מרוויח יתרון מלקוחות שמעוניינים באדם אחד שיעשה עבורם את כל העבודה. זה יכול להוות יתרון גם כשמחפשים עבודה בחברה שבונה אתרים.

ישנם קורסים רבים של לימודי מחשבים שמלמדים בניית אתרים. חלק מהקורסים כוללים גם נושאים שונים כמו עיצוב גרפי, פלאש, תכנות בשפות אינטרנט ועוד. קורסים אחרים מתמקדים בבניית אתרים בלבד. הקורסים הבסיסיים מושכים אליהם גם רבים שמחפשים ללמוד שפה נוחה ושימושית, אך לשם צרכים אישיים ולא כדי לעסוק בכך באופן מקצועי. בטרם בוחרים קורס בתחום בניית אתרים, חשוב להגדיר מהן מטרות הלימוד. למשל אם המטרה היא להתקבל לעבודה כבונה אתרים, אז חשוב ללמוד במקום המציע לימודי תעודה, ולוודא שמקום זה נחשב מהימן ומוכר מבחינת מקומות העבודה. חשוב לבחור מקום המציע לימודי מחשבים ברמה גבוהה, היות ובחרתם מקצוע וכדאי לוודא שתבחרו במקום שיעניק לכם את הכלים והידע על מנת שתוכלו לעסוק במקצוע, כשאתם מוכנים לכך באופן היעיל ביותר. אם בחרתם בתחום זה לידע הכללי, תוכלו לקחת גם קורס קצר יותר המקיף פחות שעות ופחות חומר. במידה ותרצו להתקדם בתחום, תוכלו תמיד למצוא קורס המשך של לימודי מחשבים בתחום בניית אתרים מתקדם יותר.

קורס אופיס קורסי מחשבים מומלצים לכל גיל

תוכנות האופיס הינן שימושיות גם עבור האדם הפרטי המשתמש במחשב, ובעיקר במקומות עבודה. אנשים רבים מגיעים לקורס אופיס במסגרת לימודי מחשבים בכדי לשדרג את עצמם מבחינת כלים וידע, ובכך להקנות לעצמם יתרון בשוק העבודה. שליטה בתוכנות האופיס מקלה על ארגון מידע במצגות ובטבלאות, מקלה על עבודה עם נתונים על ידי שימוש בגיליונות עבודה ועוד. רבים השכילו להבין שבמקום לעבוד קשה על ידי רישום ידני של נתונים, וניתוחם באופן עצמאי, ניתן להשתמש בגיליונות העבודה של האקסל. ליישום זה פונקציות רבות המציעות עבדה נרחבת עם נתונים. ישנם לימודי מחשבים שמציעים התמקצעות על יישום זה, ובאופן מקיף דיו בכדי שתשלטו בממשק ותוציאו ממנו את המקסימום. שימושים אלו ייעלו את עבודתכם באופן משמעותי.

גם לתוכנת הוורד שימושים רבים למשל, במקום להכין תוכן עניינים באופן ידני, למספר כל עמוד בנפרד וכדומה, אפשר להכניס זאת באופן אוטומטי, ובנוסף לשלוט על העיצוב. לימודי מחשבים במסלול קורס אופיס מציעים התייעלות של העבודה, מה שיכול לשרת גם אנשים פרטיים שמעוניינים לייעל את עבודתם, וגם מקומות עבודה הרוצים לשלוח אם עובדיהם להשתלמויות שונות בכדי לייעל את עבודתם.