יום שישי , 19 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי מנהל עסקים » לימודי מנהל עסקים
חייגו 050-9695276 וקבלו הצעת מחיר חינם עבור לימודי מנהל עסקים
לימודי מנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים

אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים יותר הינו לימודי מנהל עסקים. בעבר, התוכניות המוצעות היו בעיקר ללימודי תואר השני, כיום ניתן למצוא במוסדות הלימוד השונים גם תוכניות לתואר ראשון במקצוע זה. בוגרי לימודי מנהל עסקים משתלבים במגוון רחב מאוד של תפקידים, וסטודנטים רבים משלבים זאת עם לימודי תואר נוסף, מה שפותח בפני הבוגרים דלתות רבות בתפקידים מגוונים בשוק העבודה.

לימודי מנהל עסקים מציעים עתיד תעסוקתי מובטח

הפופולאריות הרבה של לימודי מנהל עסקים גרמה לכך שיותר ויותר מוסדות לימוד, ביניהם האוניברסיטאות וחלק ניכר מהמכללות מציעים תוכניות לתארים בתחום זה. בעבר ניתן היה למצוא בעיקר מסלולי תואר שני, אך כיום ישנם גם מסלולים של תואר ראשון בתחום. לימודי מנהל עסקים לתואר הראשון נמשכים כשלוש שנים, והמסלול בנוי כך שהסטודנט צריך לצבור מספר מסוים של נקודות זכות בקורסים שהוא בוחר בכדי להיות זכאי לתואר. את התואר הראשון של לימודי מנהל עסקים ניתן ללמוד במסלול חד חוגי או דו חוגי. ניתן לשלב תוכנית לימודים זו עם מגוון תארים אחרים, כך שהבוגר יוצא עם תואר בשני תחומים שעשויים לשמש אותו בעתיד במגוון אופציות תעסוקתיות.

מה לומדים במסלול לימודי מנהל עסקים לתואר

בין הגורמים שהובילו לעלייה בפופולאריות בתחום לימודי מנהל עסקים אפשר לציין את התפתחות המודעות העסקית בארץ וברחבי העולם, כמו גם את התפתחות המודעות הארגונית. בין נושאי הלימוד העיקרים של התואר: כלכלה, ניהול, שיווק, מימון, תקשורת ארגונית, תקשורת בין אישית, ועוד. תוכניות הלימוד במסלול לימודי מנהל עסקים משתנות ממוסד למוסד, וניתן למצוא תוכניות לימודים מגוונות יותר מהאחרות. כמו כן, קיים שוני בתחום לימודי מנהל עסקים בין תואר ראשון ובין הלימודים לתואר השני. ישנם קורסים בסיסיים שהינם חובה, כמו למשל חשבונאות, מיקרו כלכלה, סטטיסטיקה, תורת המימון, שיטות מחקר, שימושי מחשב, ועוד. ישנם גם קורסי בחירה מגוונים במסגרת לימודי מנהל עסקים ובגלל הגמישות של תוכניות הלימוד אפשר לבחור גם קורסים מתחומים אחרים. בין ההתמחויות הפופולאריות של הסטודנטים בתארים אלו: התמחות בשיווק, ניהול ארגונים, כלכלה, ועוד. בין התארים השניים אפשר למצוא התמחות בניהול ארגונים ללא מטרות רווח, ניהול מוסדות חינוך, ועוד מגוון התמחויות.