יום חמישי , 18 יולי 2019
המלצת העורך
חייגו 050-9695276 וקבלו הצעת מחיר חינם עבור קורס ניהול מקצועי
לימודי ניהול

לימודי ניהול

בכדי להיות מנהל בעל ידע וכלים המתאימים לכך, אפשר להירשם למסלול של תואר ראשון במסלול לימודי מנהל עסקים או לבחור קורס ניהול מתאים לתחום בו אתם עוסקים. לימודים אלו מתמקדים בדרכים שבאמצעותן אפשר להפוך להיות מנהל מוצלח. בוגרי לימודים בתחום הניהול יוצאים מהלימודים עם ידע וכלים המאפשרים להם להשתלב בתפקידי ניהול שונים בארגונים הגדולים במשק. מגוון אפשרויות התעסוקה המוצעים לבוגרי קורס ניהול או נתיבי התואר הינו רב ותלוי גם בתחום ההתמחות הנוסף אותו בחרתם לשלב במהלך הלימודים.  בעבר הוצעו לסטודנטים בעיקר תוכניות לימוד עבור תואר שני, אך כיום ישנו מגוון רחב של מסלולים עבור לימודי תואר ראשון במנהל עסקים לצד קורסים מקצועיים העוסקים נקודתית בתחום ניהול מסויים הנרכש באמצעות תעודת הכשרה מהירה במסלול לימודי תעודה.

צירופים מקובלים עבור תואר ראשון במנהל עסקים

סטודנטים רבים בוחרים לשלב לימודי ניהול עם תחום נוסף, כך שירוויחו משני עולמות גם יחד. בין הצירופים המקובלים בתחום של לימודי ניהול, אפשר למצוא שילוב של תחום הניהול יחד עם: כלכלה, תקשורת, חינוך, מדעי המחשב, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי החיים, מדעי המדינה, ועוד. גם בחברות וגם בארגונים מוסדיים, המבנה הארגוני הינו מורכב, ולכן יש צורך להתמקצע בתחומים השונים בהם מתעתדים לעסוק. תחום העיסוק אליו שואפים, צריך להשפיע על בחירת ההתמקצעות, כלומר איזה תחום לשלב במסגרת לימודי ניהול. בחירה נכונה, תסייע לקבל את הכלים הדרושים להצלחה בתפקידי הניהול בהם תרצו להשתלב בהמשך.

קורסים מקצועיים מובילים בתחום הניהול

  • ניהול רכש – לוגיסטיקה זורמת לכם בעורקים? קורס ניהול רכש כנראה הוא המתאים לכם ביותר מבין הקורסים. שדרגו את המקצוע שלכם באמצעות קורס מקצועי שיעניק לכם ידע וכלים שיהפכו אתכם למהלי רכש מובילים. אנגלית ברמה בסיסית ברשותכם? זה למעשה כל שנדרש על מנת לגשת לראיון אישי לבחינת הקבלה שלכם לקורס.
  • ניהול עסקי \ פיננסי – אם תואר ראשון במנהל עסקים כבד עליכם ובכל זאת ברצונכם לרכוש כלים מקצועיים, קורס ניהול עסקי הוא הנתיב המומלץ עבורכם. בקורס תקבלו את הידע הנדרש עבור התנהלות מקצועית בהתאם לניהול המודרני של ימינו. אם ברשתוכם 12 שנות לימוד תוכלו להתקדם לראיון אישי וקבלה ללימודים.
  • ניהול משאבי אנוש – כל ארגון, חברה או עסק נדרשים לעסוק בניהול משאבי האנוש הפועלים במקום. קורס ניהול משאבי אנוש מטרתו להקנות לסטודנטים את הידע הנדרש עבור ניהול מוצלח לרווחת כל העובדים והמנהלים גם יחד.
  • ניהול רשתות – אחד המקצועות המבוקשים כיום הוא קורס ניהול רשתות, ואם אתם חלק בלתי נפרד מהמחשב, וכאשר אתם שומעים את השם מייקרוסופט עינכם נפתחות, תחום זה כנראה שיתאים לכם מאוד. כל תחום IT מתחיל בקורס זה, אליו ניתן להגיע ללא ידע מוקדם, הכל נרכש מהבסיס במהלך הלימודים.
  • ניהול מחסן – בדומה לתחום ניהול הרכש שהוזכר מעלה, נתיב נוסף הוא קורס ניהול מחסן שכיום תופס תאוצה הן בביקוש והן בהיצע כאשר עם ההתפתחות הטכנולוגית נכנסו למחסנים הישנים מערכות ניהול מחסן ממוחשבות שלא כל עובד מכיר את ההתנהלות מולן. קורס ניהול מחסן מקנה בדיוק את הכלים והידע לתפעול מחסן מודרני.

היכן לומדים וכמה זמן?

תואר ראשון של לימודי מנהל עסקים מוצע כיום במגוון רחב של מוסדות לימוד, ביניהם האוניברסיטאות וחלק מהמכללות המובילות. בעבר תוכנית הלימודים הייתה מוצעת בעיקר לתואר שני כאמור, אך עקב הביקוש ההולך וגדל, מוסדות רבים מציעים גם מסלולים עבור תואר ראשון בתחום. הלימודים אורכים בדרך כלל שלוש שנים, ואפשר לשלב זאת במסגרת מסלול דו חוגי, למשל ניהול מערכות ויישומים, ניהול וכלכלה, ניהול ומערכות חינוך ועוד, (ראו הצירופים המקובלים).

בשונה ממסלול לימודים לתואר, בחירה בקורס ניהול מקצועי יכול לקצר את זמן הלימודים באופן משמעותי, אך כאן יש לשקול את הצרכים שלכם מול נתיב הלימודים, ולבחון האם נתיב זה יכול לספק את הדרישות שלכם. יש לציין שמדובר במסלולי לימוד שונים בעלי אופי אחר לחלוטין, כאן מדובר בלימודי העשרה שיכולים לסייע ברכישת מקצוע במהרה, בעוד שלימודים לתואר הם עמוקים ורחבים יותר, עוסקים בנושאים ותחומים נוספים מעבר לניהול, על מנת להקנות תואר ראשון לסטודנטים המסיימים בהצלחה את הלימודים. עם סיום קורס ניהול מקבלים הסטודנטים תעודה כאשר בלימודי תואר מקבלים הסמכה.

שכר הלימוד באוניברסיטאות נמוך באופן משמעותי מאשר זה המוצע במכללות. כל סטודנט צריך להחליט באיזה מוסד לימוד מתאים לו יותר אופי הלימודים עוד לפני שמסתכלים על מחירים. שיטות הלימוד הן מאוד שונות, זאת אסור לשכוח. בין המכללות עצמן ישנו הבדל נוסף והוא גובה שכר הלימוד. תנאי הקבלה עבור לימודי ניהול נוקשים יותר באוניברסיטאות, ובכל זאת, יש שיעדיפו מכללה בעדיפות ראשונה, דווקא בגלל שמכללה מסוימת מציעה מסלול לימודי ניהול עם התמחות שעשויה להעניק יתרונות רבים יותר מבחינה תעסוקתית.

כמה עולה קורס ניהול – לימודי מנהל עסקים מחירים

לא חשוב אם החלטתם לבסוף לבחור קורס ניהול מקצועי מבין שלל הקורסים המקצועיים המוצעים כיום, או בחרתם בנתיב התואר הנכסף, בשני המקרים תמיד מומלץ לבצע השוואת מחירים. השוואת מחירי לימודים היא מומלצת לכל, היא לא עולה כסף אז מדוע לפסול?  כך תבצעו בחירה נבונה, גם מתאימה וגם כזו שתחסוך בהוצאות שגם ככה הן גבוהות. פלטפורמת השוואת מחירי לימודים לתואר או לקורסים עומדת לרשותכם בכל עת. הזינו פרטים ותקבלו עד 5 הצעות מחיר אטרקטיביות ללימודים ללא התחייבות וולא עלות.