יום חמישי , 18 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי עיצוב פנים » לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי על קצה המזלג

לימודי עיצוב גרפי מתאימים לכל אחד ואחת המעוניינים לרכוש ידע בעולם הגרפיקה והעיצוב, הלימודים מאפשרים להשתלב במגוון משרות נחשקות בשוק העבודה בארץ ובחו"ל. בעידן המודרני בו אנו חיים יש דרישה למעצבים גרפיים מוכשרים ויצירתיים אשר שולטים במגוון תוכנות גרפיקה ובטכניקות עבודה מתקדמות וחדשניות. עד לפני מספר שנים רוב עבודתו של המעצב הגרפי התמקדה בעיצוב מוצרי דפוס כמו קטלוגים, ברושורים שונים לפרסום וקידום מכירות, עיצוב כרטיסי ביקור, עיצוב עלונים וכדומה. כיום, רוב עבודתו של המעצב הגרפי מיועדת לפרסום באינטרנט, לעיצוב אתרים וניוזלטרים, לעיצוב באנרים ולעבודות גרפיקה נוספות כמו יצירת מצגות שניתן לשלוח במייל, אנימציות מקוריות וכדומה.

מדוע כדאי ללמוד עיצוב גרפי?

כאמור, לימודי עיצוב גרפי מאפשרים להשתלב במשרות אטרקטיביות בתחום, הן במשרדי פרסום המחפשים אנשי קריאייטיב וביצועים איכותיים ויצירתיים או בבתי דפוס ובמשרדי גרפיקה ועיצוב, והן בחברות הניו מדיה כמו חברות לבניית אתרים וחברות פרסום המתמחות בשיווק באינטרנט. כמו כן, בוגרי קורס עיצוב גרפי יכולים להקים חברה עצמאית ולעבוד כפרילנסרים מול חברות שונות בשוק, יש העובדים מהבית בעוד אחרים מעדיפים לשכור משרד במיקום מרכזי.

מטרת הקורס

הקורס מאפשר לבוגרים לשלוט ברזי הגרפיקה ולרכוש ידע תיאורטי ומעשי במגוון תחומים הנדרשים לעבודת הגרפיקאי כמו טיפוגרפיה, קומפוזיציה, תורת הצבעים וכו'. כמו כן, בהתאם לקורס הנבחר לומדים תוכנות גרפיות מקצועיות כמו פוטושופ, אדובי אילוסטרטור, אינדיזיין ותוכנות אחרות. לכן, לפני שנרשמים לקורס זה או אחר חשוב לעיין בתוכנית הלימודים ולבחור קורס מקצועי המספק ידע רב ומאפשר לרכוש ארגז כלים הנדרש לעבודתו היומיומית של המעצב הגרפי. יחד עם זאת, ניתן לבחור קורס מקצועי קצר בתחום מסוים כמו קורס פוטושופ בלבד או קורס עיצוב אתרים.

עבודה בסביבה מתקדמת

מעצב גרפי עובד בסביבה ממוחשבת מתקדמת. חלפו הימים בהם מעצבים שרטטו לוגו או הכינו עיצובים על פיסת נייר. כיום הם נעזרים בתוכנות מתקדמות ועליהם לשלב באופן מושלם בין טכניקה מעולה ויצירתיות. עבודת הגרפיקאי מספקת ומאפשרת לו להפגין את כישוריו הייחודיים וליהנות מעבודה יצירתית ומאתגרת במהלכה עליו לתרגם את דרישותיו ורצונותיו של הלקוח לתוצר גרפי מרשים, מקורי וייחודי.

חשוב להדגיש כי מעצב גרפי נדרש בעבודתו להפגין מעבר ליצירתיות וכישורים טכניים מאחר ועליו לאפיין את הלקוח, להבין את צרכיו הייחודיים, לבדוק מתחרים במידת הצורך, כמו לפני הכנת לוגו לחברה, לאפיין את קהל היעד אליו יש לפנות ולהצליח לתרגם כל זאת לתוצר גרפי מרהיב ומקורי שיביא לתוצאות הרצויות.

לכן, כדי להצליח בעבודה כמעצב גרפי חשוב ללמוד קורס עיצוב גרפי במוסד לימודים המתמחה בכך. הקורס חווייתי ומספק את הכלים הנדרשים לעבודה בתחום העיצוב הגרפי, ומיותר לציין כי במהלך הלימודים יש לתרגל שעות ארוכות ולהגיש פרויקטים, אך עם זאת הקורס מהנה ומפתח את היצירתיות.