יום חמישי , 18 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי עיצוב פנים » לימודי עיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים הוא מסלול ששנים רבות מעסיק רבים המתעננינים ברכישת השכלה שתספק פרנסה במהרה. עולם העיצוב מורכב מתחומים שונים, ביניהם, עיצוב אופנה, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי או עיצוב מוצר, כאן תוכלו למצוא את כל המידע שאתם מחפשים אודות מסלול  הלימודים בתחום המוביל, עיצוב פנים ואדריכלות.

לימודי עיצוב פנים מושכים אליהם רבים המעוניינים לשלב יצירתיות וכישרון, יחד עם עבודה פרקטית. עם התאוצה שהחל לצבור ענף הנדל"ן, החלה לצבור פופולאריות גם עבודתם של מעצבי הפנים, ועל כן, עלה גם הביקוש ללימודים בתחום מרתק זה. אפשר למצוא במוסדות השונים, מסלולי לימוד מגוונים בתחום עיצוב פנים, כמו תוכניות לתואר ראשון של לימודי עיצוב פנים, לימודי אדריכלות ועיצוב פנים ועוד. עבודתו של מעצב הפנים כוללת עיסוק בצורות ומבנים, צבעים, חומרים, ועוד גורמים המשפיעים על האנרגיות הכלליות שיהיו במבנה לאחר שתהליך הריהוט והעיצוב הושלם.

לימודי עיצוב פנים מבנה הלימודים

תואר ראשון של לימודי עיצוב פנים אורך כארבע שנים. השנתיים הראשונות בנויות בעיקר מקורסי מבוא המהווים את הבסיס למקצוע. השנתיים הבאות, מאפשרות בחירה מסוימת, מבין המגמות השונות של תחום עיצוב הפנים. בין המגמות במסגרת לימודי עיצוב פנים המוצעות לבחירת הסטודנטים: מגמת סביבות זמניות – מגמה שעוסקת בעיצוב של תצוגות וירידים, כך שזו סביבה דינאמית שמתנה באופן תדיר. בין היתר, לומדים במגמה זו, כיצד לעצב תצוגות, ירידים, כיצד לארגן מיצגים שמופיעים במוזיאונים, תערוכות וכדומה. מגמת סביבות קבועות גם היא יכולה להיבחר על ידי הסטודנטים של לימודי עיצוב פנים. מגמה זו עוסקת בעיצוב פנים במרחבים שונים כמו בתי עסק מסחריים, בנייני או דירות מגורים, מקומות בילוי, חברות וארגונים, ועוד. מגמה נוספת שמוצעת על ידי חלק ממוסדות הלימוד במסלול לימודי עיצוב פנים היא מגמת סביבות לצפייה, מגמה שעוסקת בעיצוב עבור מדיות כמו הקולנוע והטלוויזיה. מגמת סביבות היסטוריות עוסקת בעיצוב פנים של מבנים היסטוריים, שחזור בניינים, בשימור שלהם, וכדומה.

קורסים מקצועיים במסלול עיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים כוללים גם קורסים מקצועיים בנושאים הקשורים לתחומים אחרים, למשל: חשיבה הומניסטית, התנהגות צרכנים חשיבה חברתית, מבוא לאדריכלות ולאמנות מודרנית, מבנים וצורה, תולדות האדריכלות והאמנות – התקופה הקלאסית, תולדות האדריכלות והאמנות, אסתטיקה, אמנות הבניה ועוד. קורסים של לימודי תעודה בתחום לימודי עיצוב פנים עשויים להיות קצרים ויתר, וצריך לבדוק מה התעודה מעניקה מבחינה מקצועית, בכדי לראות אם זה יכול להתאים לכם. יש מי שנרשם לקורסים מעין אלו בתחום לימודי עיצוב פנים בשביל לפתח תחביב ולאו דווקא מבחינה מקצועית, או אנשי מקצוע מתחומים אחרים שמעוניינים להרחיב את הידע והכלים אך מבלי להפוך למעצבי פנים.

איפה לומדים עיצוב פנים

אחרי שהחלטתם כי העתיד שלכם נמצא בתחום העיצוב, כעת מוזמנים להכיר את מוסד ההשכלה המוביל, ומומלץ העורך עבור קורסים מקצועיים, קורסי הכשרה מהירים ופרקטיים, לימודים לתואר ראשון בתחום האומנות והעיצוב: מכון אבני לאומנות ועיצוב.

לימודי עיצוב פנים בצפון, במרכז, בירושלים, באר שבע והדרום, תוכלו למצוא במגוון מסלולים במוסד הלימודים מכון אבני, בעל סניפים בכל רחבי הארץ, כך שניתן גם לבחור במקום הקרוב ביותר למקום מגורכם. מכון אבני מציע לכם חווית לימודים מתקדמת, המספקת את כל הכלים והידע המקצועי הנדרש לפעילות מובילה בעתיד בעיסוקכם המבוקש, מעצבי פנים מן השורה הראשונה.