יום רביעי , 24 אפריל 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודים בישראל » לימודי קואצ'ינג
לימודי קואצ'ינג

לימודי קואצ'ינג

תהליך ה"קואוצ'ינג", או בשמו העברי "אימון אישי", מיועד לאנשים המעוניינים לשפר ביצועים בתחומים שונים ולהעלות את הביטחון העצמי שלהם. השימוש בשיטה הפך לנפוץ אצל אנשים מכל הקשת החברתית. מדובר באנשי עסקים, בני נוער, אימהות ועוד- שמעוניינים לעשות שינוי בחייהם מסיבות שונות- ובוחרים בדרך הזאת כדי לעזור לעצמם, כיוון שהיא נחשבת לממוקדת ומביאה לתוצאות מהירות.

האם אימון אישי – קואצ'ינג יכול להחליף טיפול פסיכולוגי?

המטרה בתהליך איננה להחליף את הפסיכולוגיה, ואף מאמן אינו מתיימר לעשות זאת עבור הלקוחות שלו. ראשית כל האימון יהיה קצר יותר מן הטיפול הפסיכולוגי- מדובר בתהליך של פגישות ספורות. בנוסף לכך ובניגוד לטיפול פסיכולוגי, המתמקד במשקעי העבר על מנת לפתור בעיות ולהתגבר על קשיים, הקואוצ'ינג שם דגש על ה"כאן ועכשיו". מטרתו של המאמן היא להקנות כלים למתאמן בכדי שיוכל לחולל שינויים, לצאת ממצבים שמעכבים את התפתחותו- וכל זאת בהנחה שהעוצמות והיכולות לכך, כבר נמצאות בתוכו. המאמן הוא דמות מלווה ומנחה הנמצאת "בגובה העיניים", והוא יסייע למתאמן לזהות את החוזק הטמון בו, ולדעת כיצד לפעול בכוחות עצמו לכשיפגוש באתגר.

להפוך למאמן אישי – לימודי קואצ'ינג \ קורס אימון אישי כהתחלת קריירה

ניתן ללמוד קואוצ'ינג בכמה בתי ספר ומכללות בישראל, כאשר הקורסים השונים מציעים- בנוסף לידע תיאורטי בתחום האימון- גם התנסות בתהליך, הן כמתאמן והן כמאמן-לעתיד, במסגרת הפרקטיקום. הסטודנטים מסיימים את לימודיהם כשהם יוצאים עם "ארגז כלים" של ידע מעשי, באמצעותו יוכלו לעבוד במקצועם החדש בפועל. חלק מן המכללות מייעדות את הקורס לאנשים סביב גילאי השלושים ומעלה בלבד, כתנאי קבלה- על מנת לסנן במידה מסוימת את הנרשמים. הרעיון מאחורי זה הוא לאפשר לאדם להתחיל קריירה באימון אישי, לאחר שצבר קצת "קילומטראז'" אישי והתנסויות שונות במהלך השנים, ועבר בעצמו בצמתים של החלטות בחייו.

איך משתלבים בשוק העבודה בסיום לימודי קואצ'ינג

רבים מן המאמנים עובדים כעצמאיים ופותחים קליניקות של ייעוץ ואימון, או מנחים קבוצות העצמה. הביקוש הרב ללימודים בתחום, הפך את שוק האימון לתחרותי מאוד, והיצע המאמנים גדל. אין ספק כי ניתן להתפרנס מהמקצוע הזה בכבוד, והשאלה כמה מרוויח מאמן אישי מקבלת תשובה מספקת בהחלט, אך לשם כך נדרשת לא מעט אמביציה ויכולת לשיווק עצמי.