יום שלישי , 16 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי רפואה ורווחה » לימודי רפואה סינית
לימודי רפואה סינית

לימודי רפואה סינית

לימודי רפואה סינית הם תת קטגוריה בתחום לימודים רחב המוגדר לימודי רפואה משלימה. רפואה סינית מתבססת על חיים המשתלבים בהרמוניה עם הטבע מכל הבחינות. תחום זה מתייחס למטופל כאל מכלול ולא מטפל רק בתסמינים, ובכך שונה משמעותית מהגישה ברפואה המערבית. הרפואה הסינית גורסת כי בגוף האדם ישנם כמה מרכזי אנרגיה אשר אחראיים על העברת האנרגיה בין חלקי הגוף השונים, וכוללים מעבר אנרגיה גם לנפש, אשר נתפסת כחלק בלתי נפרד מהגוף. חלק מרכזי בטיפול ע"פ גישת הרפואה הסינית הוא טיפול באותם מרכזי אנרגיה, המכונים מרידיאניים, ובכך סיוע למעבר אנרגיה תקין לכל הגוף.

מה לומדים במסגרת לימודי רפואה סינית?

לימודי רפואה סינית מקנים לסטודנט בסיומם תעודת מטפל רפואה סינית והם נלמדים בכמה מסלולים שונים. קיימת אפשרות בחירה בתוך תחום רפואה משלימה להתמחות בתחום זה וללמוד אותו בצורה מעמיקה, לרבות בחירה של תתי התמחויות, או לחליפין ללמוד באופן פרטני רכיבים שונים המהווים חלק מלימודי רפואה משלימה, כגון לימודי דיקור, לימודי שיאצו, לימודי רפלקסולוגיה, טווינה ועוד. בעזרת רפואה סינית ניתן לפתור מגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות, לרבות טיפול בנשים המנסות להיכנס להיריון וסובלות מקשיים כאלו ואחרים. במסגרת הלימודים ניתן דגש על כמה נושאים מרכזיים: מטרות הטיפול, אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה ופרמקולוגיה, שיטות אבחון, יחסי מטפל מטופל, דיקור, תורת השמנים, ניהול קליניקה ועוד.

היכן לומדים?

בכדי לקבל תעודת בוגר מסלול לימודי רפואה סינית על הסטודנט לסיים ארבע שנות לימוד באחד ממוסדות הלימוד המובילים, כגון: מכללת ברק, מכללת מדיסין, מכללת גבעת וושינגטון, מכללת סמינר הקיבוצים, מכללת אילמה, מכללת רידמן ועוד.

בעיות רפואיות לפי הרפואה הסינית

עולם הרפואה המשלימה הוא רחב, בעולם זה מנסים שנים רבות לספק מענה כמעט לכל בעיה רפואית כתחליף או כסיוע לטיפול קונבנציונאלי. אחת מהבעיות שבאמצעות רפואה סינית ניתן לנסות לסייע לאישה היא בבעיות פוריות. קיימות שיטות שונות בהן ניתן לטפל בבעיות פוריות. השיטות המערביות הכוללות בין היתר נטילה של הורמונים, ולצידן שיטות מהתרבות הסינית. ההבדל המשמעותי בין הגישות הוא ברמת האבחון. השיטה הסינית מתייחסת לגוף כמכלול שלם, ולפיכך אבחון על פי הגישה הסינית יכלול תשאול על אורח החיים של האישה והגבר, התזונה שלהם וכדומה, ולא יתמקד אך ורק בבחינה של איברי הרבייה. אודות תחום מעניין זה ורבים נוספים הקשורים כאחד ברפואה סינית משלימה תלמדו בקורס באחת מהמכללות שתבחרו בה ללמוד.

במסגרת לימודי רפואה סינית יחשפו הסטודנטים למכלול בעיות רפואיות, וכיצד לגשת אליהן בגישה הסינית, כיצד יוכלו לסייע לחולה בשיטות חלופיות ולא פולשניות כנהוג ברפואה המערבית.

כמה עולה קורס רפואה סינית?

באמצעות הטופס החכם המופיע מעלה תוכלו לבצע השוואת מחירים בין מוסדות הלימוד השונים המציעים ברחבי הארץ מסלולי לימוד רפואה סינית. השירות מוצע ללא עלות או התחייבות. בדקו כמה יעלו לכם הלימודים ותחסכו על הדרך בבחירה נכונה.