יום שישי , 19 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי שוק ההון » לימודי שוק ההון בישראל

לימודי שוק ההון בישראל

לימודי שוק ההון מוצעים כיום במסגרות השונות והם מציעים מגוון רחב מאד של כלים העומדים לרשותם של הסטודנטים הלוקחים בהם חלק. לימודים אלה יכולים להיות חלק מלימודי תעודה וגם חלק מלימודי תואר. הם יכולים להיות לצד לימודים בתחום נוסף, או להתמקד אך ורק בתחום שוק ההון. מהן הדרכים ללמוד על שוק ההון בישראל כיום? הנה, התשובה.

לימודי שוק ההון לימודים במכללות השונות בארץ

לימודי שוק ההון הם הזדמנות להכיר את התחום באופן מעמיק ולעסוק בו באופן מקצועי בתום תקופת הלימודים. אחת השיטות היעילות ביותר ללמוד את התחום היא דרך המכללות. לימודי שוק ההון במכללה האקדמית נתניה הם חלק ממסלול לימודי תואר ראשון, בדומה למכללות נוספות. לימודי תואר אלה הם לימודי תואר לכל דבר וכוללים, במסגרתם, קורסי חובה וגם קורסי רשות הקשורים לשוק ההון ובעיקר גם מגוון רחב מאד של כלים מעשיים, שיכולים לעזור לבוגרי המסלול למצוא את דרכם בתחום. לימודי תואר בשוק ההון מתייחסים לנושאים רבים, כמו מימון, שיווק, כלכלה וגם חשבונאות. הם מאפשרים לבוגריהם, ולאחר שעברו בהצלחה את הבחנות של הרשות לניירות ערך, למצוא לא מעט משרות הקשורות לעולם ההשקעות, בין אם בבתי השקעות, בנקים או חברות ביטוח.

לימודי שוק ההון במסגרת לימודי תעודה או תואר?

אפשרות נוספת העומדת לרשותם של כל אלה המעוניינים ללמוד על שוק ההון היא במסגרת של לימודי תעודה. ישנן לא מעט מסגרות לימודיות שמציעות קורסים בנושא שוק ההון שאינם חלק מלימודי תואר, קורסים שמעניקים תעודת גמר. לימודי תעודה אלה נחשבים ללימודים מקצועיים המכינים את הסטודנטים הלוקחים בהם חלק לבחינות כמה עולה קורס שוק ההוןהמקצועיות בתחומים שונים, כמו ייעוץ השקעות, יעוץ פנסיוני, ביטוח ועוד. תקופת הלימודים במסגרת לימודית זו קצרה יותר, בהשוואה ללימודי התואר הראשון בתחום שוק ההון וגם תנאי הקבלה אינם מחמירים. ישנם בתי ספר מיוחדים בארץ המתמחים בעיקר בתחום זה ומציעים מסלול לימודי בנושא שוק ההון לכל מי שרוצה להתמקצע בו.

באיזו אפשרות כדאי לבחור?

הבחירה איננה פשוטה ובמיוחד לאור האפשרויות הרבות המוצעות כיום. כל אחת מהן מציעה לא מעט כלים והכשרה ברמה גבוהה, אולם, בניגוד למסלול של לימודי תעודה, מסלול לימודי שוק ההון במסגרת לימודי תואר מציע ערך מוסף חשוב במיוחד. מי שבוחר במסלול זה יכול להמשיך אחר כך במידה והוא מעוניין גם בלימודי תואר שני. הוא זוכה, במסגרת לימודי התואר הראשון, להכשרה מעמיקה הרבה יותר ונחשף לתחומים נלווים נוספים. לימודי התואר מכינים אותו אל החיים ואל העיסוק עצמו בצורה נרחבת יותר ופותחים בפניו הרבה יותר דלתות וגם כאלו הקשורות לעיסוקים אחרים, שיכולים לעניין אותו בדיוק באותה מידה (אם יחליט בעתיד לפנות לכיוון מקצועי אחר). האפשרויות העומדות מולו רבות יותר והן ללא ספק הזדמנות לעסוק בתחום מעניין ומאתגר מאד. לימודי תעודה הם ממוקדים מאד וקצרים יותר. מי שאיננו מעוניין להקדיש לעניין זמן רב מדי, יכול לבחור באפשרות כזו.

כמה עולה קורס שוק ההון בכלל?

תשובה לשאלה זו מורכבת ממספר פרמטרים שונים אשר רלוונטיים לכל תלמיד ותלמיד באופן שונה, הבולטים ביניהם הם: ניסיון התלמיד בתחום, האם ברשותו ניסיון וידע קודם או שהוא מבקש להשתלב בקורס למתחילים. מה שאיפות התלמיד ומה הוא מעוניין להפיק מהקורס, האם ידע בסיסי בלבד או ממש מקצוע ביד. בישראל פועלים כיום מגוון חוגים, קורסים ומסלולי לימודי שוק ההון למתחילים ומתקדמים, כל המבקש ללמוד תחום שמתפתח בכל עת כיום, כל מי שכבר הכיר בעובדה שיש כאן מקום להצלחה גדולה מוזמן ליצור קשר על מנת לקבל את המחירים הכי משתלמים עבור תחילת לימודים מעניינים ומעשירים תרתי משמע, כפי שאומרים. באמצעות טופס השוואת מחירים בתוך זמן קצר תקבלו עד 5 הצעות מחיר חינם עבור תחילת הלימודים. יש לכם אפשרות נפלאה לבחור במסלול לימודים מתאים במחיר שלכם מתאים.