יום שישי , 19 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי חינוך והוראה » לימודי תואר שני בחינוך מיוחד
לימודי תואר שני בחינוך מיוחד

לימודי תואר שני בחינוך מיוחד

הכשרת מומחים חינוכיים

לימודי תואר שני בחינוך מיוחד נועדו להכשיר מומחים חינוכיים למטרת קידום תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. במהלך הלימודים הסטודנטים דוגלים בגישה חברתית תרבותית הכוללת מאפיינים הומניסטיים אשר רואים בתלמיד בעל הצרכים המיוחדים אדם שלם.

 חשיפה של הסטודנטים לצרכים מיוחדים

במהלך לימודי תואר שני בחינוך מיוחד ייחשפו הסטודנטים למידע המעודכן ביותר תוך למידה מקיפה אודות הצרכים של  התלמידים בשילוב פיתוח יכולות המחקר שלהם למטרת רכישת ידע בתחום החינוך המיוחד.

במהלך השיעורים יוצגו בפני הסטודנטים שיטות שונות לצורך הערכה של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. במהלך תקופת הלימודים הסטודנטים ילמדו להכין תוכניות שונות במטרה לשלב את התלמידים בעלי הצרכים המיוחדים במסגרות השונות ולאפשר להם להתפתח.

מהם נושאי הלימוד

על מנת לסייע לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים יש צורך ללמוד מספר רחב של נושאים במטרה להתמקצע ולדעת כיצד להתנהל מול אנשים בעלי מוגבלויות.

במהלך לימודי תואר שני הסטודנטים ייחשפו למגוון רחב של נושאי לימוד וכעת נביא בפניכם כמה מהנושאים:

  • סוגיות עכשווית בחינוך.
  • יחס החברה לאנשים בעלי מוגבלויות.
  • פסיכולוגיה התפתחותית.
  • לקויות למידה.
  • אסטרטגיות למידה מתקדמות
  • מדעי החינוך.
  • אבחון תלמידים עם מוגבלויות.

4 יתרונות ללומדים לימודי תואר שני בחינוך מיוחד

אין ספק כי תואר שני משמש כמקפצה עבור סטודנטים רבים המחפשים דרך להשתלב בעולם האקדמיה וליהנות מהטבות שונות המתאפשרות כתוצאה מהלימודים המתקדמים.

לאחר שקראתם אודות נושאי הלימוד השונים, כעת נביא בפניכם 4 יתרונות של הלומדים לימודי תואר שני בחינוך מיוחד:

משכורת גבוהה

לפי מחקרים בנושא, נמצא כי בוגרי לימודי תואר שני מרוויחים יותר בהשוואה לבוגרי תואר ראשון. באותו עניין,  מחקר שנעשה באוניברסיטה בארצות הברית בקרב בוגרי תואר שני במנהל עסקים נמצא כי נשים בעלות תואר שני החזירו את ההשקעה על הלימודים במספרים גבוהים וכך גם גברים. מה המסקנה? לימודי תואר שנים משתלמים יותר.

שיפור בעבודה

יתרון נוסף זה שיפור בעבודה. עבור מסיימי תואר ראשון עיסוק בתחום מסוים עשוי להוביל לשחיקה והם עשויים למצוא את עצמם מבצעים שוב ושוב פעולות כמו שליחת פקסים או שליחת חשבונות ולפתע המשרה שתמיד חלמתם עליה הופכת להיות משרה די משעממת. לא כך קורה לבוגרי תואר שני. בעת סיום הלימודים לתואר שני הבוגרים עשויים למצוא את עצמם משתלבים בעבודה ניהולית שתאפשר להם להפיק ערך רב יותר.

תחושת הערכה

בוגרי תואר שני חשים תחושת הערכה על כך שהצליחו לעמוד במשימות הרבות במהלך תקופת הלימודים.

רמת חיים טובה יותר

להבדיל מבוגרי תואר ראשון, בוגרי תואר שני מנהלים רמת חיים גבוהה יותר דבר הבא לידי ביטוי ביחסו של המנהל בעבודה. בסיום הלימודים ניתן לדרוש העלאה במשכורת וכן הטבות שונות כגון רכב השתלבות בקבלת החלטות וכן טלפון צמוד.