יום חמישי , 18 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי שפות » לימוד אנגלית עסקית לקראת רילוקיישן
חייגו 050-9695276 וקבלו הצעת מחיר חינם עבור לימודי אנגלית עסקית
לימוד אנגלית עסקית לקראת רילוקיישן

לימוד אנגלית עסקית לקראת רילוקיישן

ההחלטה לצאת לרילוקיישן היא לא החלטה פשוטה. למרות ההתרגשות של קריירה מרגשת, תפקיד חדש מעבר לים ומעבר לתרבות ולארץ חדשה קיים, עדיין יש לא מעט מכשולים בדרך. אחד המכשולים הגדולים ביותר הוא מכשול השפה. למרות שכולנו לומדים אנגלית בבית הספר ומנהלים לא מעט משגרת היומיום שלנו מול מסכים דוברי אנגלית, יש הבדל מהותי בין רמה בסיסית ובין אנגלית המשמשת לניהול תהליכים בעבודה או בעסק.

מה ההבדל בין לימודי אנגלית עסקית ללימודים רגילים של שפה?

ההתנהלות מול ממשקים, אנשים, חברות, ספקים ושיתופי פעולה במסגרת רילוקיישן בחו"ל נעשית כולה באנגלית עסקית. ז'רגון ברור, התנסחות מדויקת ומקצועית, הבהרה של מונחים מקצועיים באנגלית ויכולת ניסוח – כל אלו מהווים חלק משגרת העבודה של עובד דובר אנגלית.

בעוד שקורסי שפה רגילים משמשים בעיקר כדי לאמן את השריר ולפתח יכולת דיבור זורמת, לימוד אנגלית עסקית מתמקדת בדיוקים המקצועיים הנחוצים לכל מי שרוצה לפתח קריירה בחו"ל, ליצור קשרים ולנהל את המשימות שלו במסגרת העבודה בצורה ברורה מול הצוות ומול המנהלים שלו.

במהלך השיעורים מתרגלים דיבור ברמה מקצועית גבוהה, לומדים להתנסח נכון ולהשתמש במונחים מהז'רגון העסקי בצורה נכונה. לימודי אנגלית עסקית שמים דגש על התמודדויות בתוך עולם העסקים, כמו ניהול משא ומתן, פרזנטציות במקום העבודה ועוד.

איך בוחרים איפה ללמוד אנגלית עסקית?

בארץ יש לא מעט מוסדות שמציעים לימודי אנגלית עסקית במסגרת הכשרות קצרות או ארוכות טווח. לפני שבוחרים במקום לימודים מסוים כדאי לבחון מהי רמת האנגלית שלכם, איפה נמצא הקושי, האם אתם חשים חוסר בטחון בדיבור או דווקא בבחירת הניסוח כשאתם כותבים מסמך כלשהו.

הנקודות האלו חשובות כדי להחליט איזה קורס או מבנה שיעורים מתאים לכם, האם לימודים ארוכי טווח או משהו קצר שרק יוסיף עוד בטחון ליכולות הדיבור שלכם באנגלית. הקורס שתבחרו צריך להתאים לרמת האנגלית שלכם כרגע ולמטרות שאתם רוצים להשיג.

לימודי אנגלית עסקית צריכים להיות מקצועיים ומועברים על ידי מנחים ומורים לאנגלית שמכירים את העולם העסקי היטב. הם צריכים להבין מול אילו אתגרים אתם עומדים כשאתם עוברים לעבוד במדינה אחרת ואיך כללי ההתנהגות וההתנסחות בתוך מקומות העבודה פועלים.

האם כל אחד צריך ללמוד?

יש אנשים שנוסעים לפגישות בכל רחבי העולם ומתנסים תוך כדי תנועה בדיבור באנגלית, אבל גם במקרה הזה, ולמרות הבטחון שנוצר ממפגשים עם דוברי אנגלית, עדיין כדאי לשכלל את היכולות וללמוד איך לדבר בשפה עסקית ומקצועית יותר.

מסיבה זו בחירה בלימודי שפה היום היא חלק מהותי מהתהליך שעוברים הרבה מאד אנשים בדרך לרילוקיישן הנכסף.

ככל שתעמיקו ותקחו זמן לפני תאריך הנסיעה לחו"ל כדי ללמוד אנגלית עסקית, כך תוכלו להתחיל את הפרק החדש שלכם בחיים בבטחון רב יותר ועם מינימום טעויות בהתנסחות מול אנשים מקומיים.