יום שני , 15 יולי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » קורס פסיכומטרי » פסיכומטרי בדרך להצלחה
חייגו 050-9695276 וקבלו הצעת מחיר חינם עבור קורס פסיכומטרי

פסיכומטרי בדרך להצלחה


הגעתם לעת בה אתם עומדים לפני הרשמה ללימודים. עצרו! כיום, מוסדות ההשכלה הגבוהה דורשים מהסטודנטים הגשת ציוני בחינת פסיכומטרי גבוהים, כתנאי קבלה ללימודים. אם מסלול הלימודים אליו אתם מעוניינים לפנות, מתקיים במוסד הדורש ציוני פסיכומטרי מוצלחים, עליכם כמובן להצטייד בכאלה. באם טרם ניגשתם למבחן פסיכומטרי, מומלץ להמשיך ולקרוא את החומר שצוות האתר ריכז עבורכם, כך תגיעו לבחינה מוכנים עם אחוזי הצלחה גבוהים.

תפקידו של קורס פסיכומטרי

רבים מקהל התלמידים לא מבינים את חשיבות הבחינה הנקראת "פסיכומטרי" ומי צריך אותה בכלל. ראשית, חשוב לציין כי ציון טוב במבחן פסיכומטרי, יכול להוות תחליף מצוין עבור קבלה ללימודים הדורשים ציונים גבוהים בתעודת הבגרות. הבחינה הפסיכומטרית תעזור לכם לנבא את ההצלחה שלכם בלימודים האקדמאיים. כיום, מעבר בהצלחה של מבחן פסיכומטרי הוא למעשה מיון של מוסדות לימודים רבים. על פי ציוני הבחינה יהיו תלמידים שיתקבלו ללימודים במוסד זה או אחר, בהתאמה למסלול בו מעוניין התלמיד, ויהיו תלמידים שידרשו למבחן פסיכומטרי חוזר לשיפור הציון, להערכה מחדש מאוחר יותר.

כאמור, ציוני מבחן פסיכומטרי הם תנאי קבלה ללימודים במוסדות לימוד שונים. מדוע קיים מבחן זה? מבחן הפסיכומטרי מסייע למיין ולסנן את התלמידים הנרשמים ללימודים. בעת שבה ישנו לחץ במספר הנרשמים למסלול לימודים מסוים, יכולים ציוני הבחינה להכריע את כף המאזניים, ולחרוץ גורלם של תלמידים אשר יתקבלו ללימודים וכאלה שלא, הדבר יוחלט לפי ציוני הבחינה. תלמידים עם ציונים טובים בפסיכומטרי הם בעלי סיכויי גבוה יותר להתקבל ללימודים במוסד כלשהו, מול תלמידים עם ציונים נמוכים יותר. בנוסף, מטרת הבחינה לבחון האם לימודים אקדמאיים מתאימים לנבחן.

מבנה המבחן

מבחן הפסיכומטרי מחולק לשלושה תחומים עיקריים. מתמטיקה (חשיבה כמותית), הבנת הנקרא (חשיבה מילולית) והשפה האנגלית. לבחינה ישנם שישה חלקים שונים, כאשר כל חלק מתייחס לתחום מאחד התחומים שהזכרנו. כל תחום יוזכר בבחינה בשני חלקים. מבחן פסיכומטרי מדוד לפי זמנים, לכל חלק מתוך השישה הקיימים בו, מוקצב זמן של עשרים דקות סך הכל. מבנה הבחינה הפסיכומטרית הוא בצורת שאלון אמריקאי, יש לסמן תשובה נכונה אחת מתוך מספר תשובות.

עדכון של מבחן הפסיכומטרי לשנת 2012 – מצטרף לחלק בבחינה של חשיבה מילולית פרק בנושא "חיבור", עבורו יוקצבו שלושים דקות, ולא עשרים דקות כפי שמתוזמנים החלקים האחרים בבחינה.

טיפים להצלחה בפסיכומטרי

למרות אופייה הקשה של בחינת הפסיכומטרי, אין הדבר אומר כי רבים יכשלו בה או לחילופין ישיגו ציונים נמוכים. אם תגיעו מוכנים כראוי לבחינה, גם תצליחו לעבור אותה בהצלחה. לשם כך מומלץ ללכת במספר צעדים ברורים –

  • קורס פסיכומטרי הכנה לבחינה – מחקרים מראים כי מומלץ להירשם לקורס הכנה לבחינה על מנת להשיג ציונים טובים. תלמידים אשר מחליטים בכל זאת, להתכונן לבחינה לבדם בבית אל מול הספרים, נדרשים לרמת ריכוז גבוהה ויכולת למידה עצמאית מהמעלה הראשונה. בקורס הכנה ישנו מאמן אישי שילווה אתכם לאורך כל הדרך עד למועד הבחינה. יהיה לצידכם בכל שאלה או בעיה. יוכל לכוון אתכם להצלחה בבחינה.
  • לתרגל, לתרגל, לתרגל – הן מילות המפתח להצלחה במבחן הפסיכומטרי. באתרים רבים העוסקים בתחום תוכלו להוריד מבחני סימולציה של הבחינה (ראו בהמשך), תוכלו לתרגל כמעט בלייב את מהלך הבחינה, לענות על שאלות, למדוד זמנים, ולהעריך כל פעם כיצד אתם עומדים ביעדים.
  • ההשקעה משתלמת – אם החלטתם כבר שאתם ניגשים לבחינה, למדו בכל המרץ, השקיעו מזמנכם ומכולכם עבור הבחינה, כדי שלבסוף תוכלו לחייך עם ציונים המזכים אתכם על תקופת לימודים מפרכת וקשה. אמנם לבחינת פסיכומטרי אפשר לגשת יותר מפעם אחת, אך מי באמת מעוניין לעשות זאת?

תרגול בחינות פסיכומטרי

כאמור, תרגול ושינון הם חלק בלתי נפרד מהכנה לבחינת פסיכומטרי. מבצעים זאת בכיתה וגם בבית ובכל תהליך הלמידה. כהכנה לבחינה ישנם ספרים וחוברות ממוקדים להצלחה שתוכלו לרכוש, ובנוסף תוכלו להוריד מהרשת מבחני פסיכומטרי משנים קודמות, דוגמאות פסיכומטרי לעבודה של אחד על אחד. אתם מול הבחינה, לעשות סימולציה, לבדוק את הזמנים, להכיר את אופי התרגילים, צורת השאלות ועוד.

כמה עולה קורס פסיכומטרי מחירים והרשמה

בשעה טובה החלטתם להירשם לקורס פסיכומטרי על מנת להתכונן כראוי לבחינה ששכולנו מקווים לעבור בפעם אחת עם ציון טוב. לפני הרשמה הנכם מוזמנים לבצע השוואת מחירים ללא עלות או התחייבות, השוואה שבאמצעותה תבינו היכן הכי משתלם ללמוד לפסיכומטרי, באיזה מוסד, ומהו מסלול לימודי ההכנה במכון או בכל מוסד הקרוב אליכם ביותר.