יום שבת , 15 יוני 2019
המלצת העורך
קורס גישור

קורס גישור

אנשים רבים תוהים בינם לבין עצמם איזה מקצוע או תחום התעסקות מתאים להם בחיים הללו. בכל אופן, דעו לכם שאם אתם כאלה שאוהבים לעזור לכם ונמשכים לשלום, לאהבה לזולת ובאופן כללי מלאי אמפתיה, אזי ככל הנראה קורס גישור יקרוץ לכם. מדובר בקורס אשר מאפשר לסטודנט להכיר את כל הכלים האלמנטריים לגישור בין אנשים שונים בעלי מחלוקות.

בעזרת הידע שתצברו בקורס תוכלו גם אתם להחזיר חברויות לימי קדם ואף לאחות קרעים במשפחות. מדובר בעבודת קודש, וככזאת היא תדרוש מכם תעצומות נפש לא מעטות. במאמר הבא אדבר בהרחבה בכל הנוגע לסוג האנשים שמתאימים לדבר, ואפרט גם אודות אפשרויות התעסוקה שניתן ליהנות מהם לאחר השלמת הקורס. נוסף על זאת, ידובר גם על התוכן הלימודי.

אזי למי מתאים קורס גישור?

קורס הגישור מתאים לכל אדם בעל אמפתיה ואהבה לזולת, כזו אשר באה לידי ביטוי על בסיס יום יומי. אם אתם כאלה שאוהבים לעזור לאחר, לתרום ולהראות מעורבות חברתית, ככל הנראה אתם בכיוון הנכון.

כמו כן, עליכם לדעת שמדובר בקורס שמתאים לכאלה שרואים את העזרה לזולת כמשהו לחיים, ולא כמקצוע. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שלא ימאס לכם מהעניין לאחר זמן קצר בלבד.

מה כולל התוכן הלימודי?

בין התוכן הלימודי אתם צפויים ללמוד על היסטוריית הגישור בפן הארצישראלי, כאשר לצד זאת יובהר לכם לעומק על תפקיד המגשר, כיצד לנתח מחלוקות לעומק, להעלות פתרונות יצירתיים ואף לנהל את הליך הגישור באופן חכם ואפקטיבי. בכל אופן, מה שבטוח זה שחומר הלימוד הינו מסקרן ומקיף, כך שכל אחד עם זיקה לתחום צפוי להפגין עניין רב כבר מהרגע הראשון.

נוסף על הסוגיות הבסיסיות שאתם צפויים ללמוד, אתם תפגשו גם בסוגיות מיוחדות ויוצאות דופן, כאלה המצריכות מאמץ רב יותר על מנת להביאן לכדי פתרון.

מהן אפשרויות התעסוקה?

כיום יותר ויותר סכסוכים נפתרים אל מחוץ לכותלו של בית המשפט. הסיבה לכך היא עצם זה שיש עומס רב שגורם לכך שאופציית בית המשפט הופכת לאיטית ומגושמת ביחס לאלטרנטיבה, שהיא פנייה למגשר בעצם. אתם תוכלו לגשר בכל סוג של סכסוך אשר נמצא מחוץ לכותלי בית המשפט, בין אם מדובר בסכסוך בקנה מידה קטן ובין אם באחד גדול.

בכל אופן, כמגשרים תהיה לכם האופציה להתקדם בתחום ולקבל הסמכה לגשר גם בבית המשפט. נוסף על זאת, אתם תוכלו לקחת חלק בקורסים יותר מתקדמים אשר מתמקדים בנושאי גישור ספציפיים, כדוגמת גישור משפחתי. הדבר היחיד שחשוב שתזכרו הוא עצם זה שמדובר בתחום רחב למדי, כזה אשר ניתן להתקדם בו במגוון אפיקים, בין אם מדובר בכיוון הגישור העצמאי ובין אם במעבר לגישור בבית המשפט.