יום שבת , 15 יוני 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » לימודי רפואה ורווחה » קורס מזכירה רפואית
קורס מזכירה רפואית

קורס מזכירה רפואית

מזכירות רפואית הוא מקצוע אשר הביקוש עבורו הולך וגדל עקב התייעלות השירות של המוסדות המספקים שירותי רפואה לאוכלוסייה הציבורית והפרטית כאחד. קורס מזכירה רפואית הוא קורס שבמהלכו נרכש כל המידע והידע הנדרש עבור תפקוד מושלם של המזכירה בשטח.

מזכירהרפואית הוא תפקיד חשוב וחיוני אשר מהותו הוא בסיוע לתפקוד היעיל ביותר של המוסד הרפואי בו המזכירה עובדת.
בנוסף על התפקידים המשרדיים הסטנדרטיים שיש לכל מזכירה, על המזכירה הרפואית לסייע לצוות הרפואי באופן מקצועי ואף לסייע למטופלים ולבני משפחתם, כך שהכשרתה של המזכירה הרפואית הינה הכשרה ארוכה ומורכבת יותר מהכשרתה של מזכירה אדמיניסטרטיבית "רגילה".

מטרות הקורס

מטרת קורס מזכירה רפואית היא הכשרתם של התלמידים לעבודה בשלל מוסדות רפואיים ומדעיים, וכמובן למידה של מונחי יסוד ברפואה ובמדעים אשר ישמשו אותם במהלך עבודתם.

למי מיועד קורס?

קורס מזכירה רפואית מיועד לכלל האנשים אשר מעוניינים לקבל הכשרה ולעבוד כמזכירות \ מזכירים רפואיים, או לחלופין למזכירים או מזכירות אשר כבר עוסקים בתחום המזכירות הרפואית, אך מעוניינים בקבלת הכשרה מקצועית נוספת בתחומים נוספים בעולם הרפואה במסגרת נוכחות המזכירה בשטח פעילות מוסד רפואי.

תנאי הקבלה לקורס

על המעוניינים להשתתף בקורס לימודי מזכירות רפואית יש לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: 12 שנות לימוד או תעודת סיום בית ספר תיכון. בנוסף על המבקשים להתחיל את הקורס לעבור מבחן קבלה הבוחן בין היתר ידע באנגלית וידע בעיבוד תמלילים. לאחר הבוחן צריכים המעוניינים להשתתף בקורס לקבל את אישורה של ועדת הקבלה. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למוסד, על כן יש לבדוק כל מקרה לגופו ולבדוק את תנאי הקבלה בהתאם.

מה לומדים בקורס?

בקורס מזכירה רפואית לומדים נושאים רבים שמטרתם להכשיר ולהכין את המסיימים קורס זה לשגרת העבודה הייחודית של המזכירות הרפואית, בין הנושאים הללו נמצא תחילה את מקצועות התשתית כלומר פיזיולוגיה, אנטומיה, פתולוגיה, גורמי המחלות, מונחים הקשורים לניתוחים ולפעולות רפואיות שונות, כמו כן יילמדו מושגים הקשורים בבדיקות ועוד.

מעבר ללמידת והכרת עולם הרפואה על מושגיו יילמדו בקורס גם מיומנויות טכניות העוסקות בעבודת המזכירה בכלל ובעבודת המזכירה הרפואית בפרט כגון : תוכנות שונות לניהול מידע רפואי, עיצוב מצגות וגיליון אלקטרוני ועוד. מעבר ללימודים העיוניים יעברו הסטודנטים גם התנסות מעשית ומודרכת באחד ממוסדות הבריאות על מחלקותיו השונות.

כמה זמן נמשך קורס?

קורס לימודי מזכירות רפואית ממוצע נמשך כ – 400-450 שעות לימוד עיוניות ובנוסף כשישים שעות של סטאז' באחד מן המוסדות הרפואיים הרלוונטיים.

איזו תעודה מקבלים בסיום הקורס?

למסיימי הקורס שעברו בהצלחה את הבחינה העיונית, וכן את הבחינה המעשית תוענק תעודת גמר ותעודת מקצוע במזכירות רפואית מטעם משרד הכלכלה.

קורס מזכירה רפואית כמה עולה

עלותו של קורס מזכירות רפואית משתנה בהתאם למוסדות הלימוד השונים המציעים את הקורס. מומלץ לבצע השוואת מחירים בין מוסדות לימודים בישראל המציעים קורס מזכירה רפואית על מנת להצליח להשיג מחיר אטרקטיבי לקורס. כיום ישנם מבחר מכללות מוכרות פחות מוכרות יותר המציעות מסלולי לימוד שונים בתחום הרפואה, השוואה בין מסלולי הלימוד גם בתחום המזכירות עשויה להביא למגוון הנחות בלתי צפויות, כדאי לבדוק.