יום רביעי , 15 מאי 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » קורסים מקצועיים » קורס ניהול משאבי אנוש

קורס ניהול משאבי אנוש

אחד התחומים המתפתחים בשנים באחרונות, מהתחומים שתמיד יש להם ביקוש הוא ללא ספק תחום ניהול משאבי אנוש. רבים מכירים בצמיחתו ובביקוש שלו, ולכן משכילים לעשות ופנים לקורס מקצועי שבו ילמדו ויעברו הכשרה במטרה לעסוק במקצוע מעניין ומורכב. אם יחסי אנוש הם חלק מכם, אתם חלק בלתי נפרד מהחברה ומבינים את שפת התעסוקה, המשיכו ללמוד אודות קורס ניהול משאבי אנוש קורס מקצועי ומרתק שיש להניח יתאים לכם ויספק את משאלת ליבכם – לעבוד במקצוע מבוקש וליהנות, ממש.

מה לומדים בקורס?

תכנית הקורס מקיפה ומגוונת. היא כוללת, בין השאר, את הנושאים הבאים: מבוא למשאבי אנוש, הדרכת עובדים והעשרתם, מנהיגות בארגון, הובלת שינויים בתוכו, תרבות ארגונית, ניהול משא ומתן עסקי, דיני עבודה וביטוח לאומי, סגנונות ניהול וכיו"ב.

בוגרי הקורס יכולים לעבוד במגוון תפקידים הקשורים לכוח אדם בחברות ובארגונים עסקיים ואחרים. הם עובדים בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם הנהלת הארגון על מנת לאתר את המועמדים הפוטנציאליים לקידום בתוכו. הבוגרים יכולים לעבוד במרכזי מיון, הערכה והשמה, לקיים ראיונות עומק תוך שימוש בכלים אפקטיביים למיון מועמדים ועל מנת לבחור את המתאימים ביותר.

למי מתאים קורס ניהול משאבי אנוש?

מועמדים ללימודים הם מי שיש להם עניין ורצון לעבוד עם אנשים. בוגרי הקורס יכולים לבחור בתפקידי ניהול והדרכה של עובדים בגופים עסקיים בתפקידים מגוונים בפיתוח ובניהול תהליכי שירות מתקדמים בארגונים ובחברות כאשר הדגש יכול להיות עסקי או ציבורי וחברתי.
תחום משאבי אנוש הוא תחום ועולם מאתגר ואטרקטיבי, המצוי כל העת בשינוי מתמיד. מי מכם שרוצים להתמקצע בתחום שאין יום עבודה בו דומה למשנהו- זה התחום עבורכם.

לימודי משאבי אנוש תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס משתנים ממוסד למוסד, אך התנאים הבסיסיים שזהים בין מוסדות הלימוד המציעים קורס זה הם: תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים גבוה. ציוני פסיכומטרי טובים גם הם פרמטר חשוב. אם החלטתם שקורס ניהול משאבי אנוש הוא מסלול הלימודים המועדף עליכם, מומלץ לפנות למוסד הלימודים בו תרצו ללמוד, ולברר ישירות את תנאי הקבלה המדוייקים הנדרשים. לא כדאי להסתמך על המפורסם באתרי הלימודים השונים (לכן אנו לא מציינים את כל תנאי הקבלה כאן, מכיוון שהם יכולים להשתנות, ולא בכל מקום ניתן לעדכן זאת). בדיקה מול מוסד הלימוד תבטיח פרטים מלאים ונכונים עבורכם.

הכשרה וגיוס לאחר הקורס

קורס משאבי אנוש מכשיר את בוגריו ללוות את עובדים במשך העסקתם בארגון, להטמיע את חזון החברה ונהליה, לוודא כי העובדים נהנים מכל הזכויות המגיעות להן, דואגים למתן מענה לבעיות שונות שעולות, עמלים על מנת לאפשר להם למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם, ולסייע להם להתמודד עם מצבים שונים.
ברמת הארגון, הממונה על משאבי אנוש אחראי על הנעת העובדים כמו גם על שימורם ועל ניפוי מי מהם שאינם מתאימים לארגון. מנהל משאבי האנוש מופקד על גיוס עובדים, הכשרתם, תנאי העסקתם, שילובם בארגון. הוא ממונה על הדרכה, למידה, פיתוח, בניית תרבות ארגונית המשרתת את מטרות הארגון, על שינויים המתחייבים בו.

בסיום לימודי קורס ניהול משאבי אנוש הבוגרים יהיו אחראים למעשה על כל התחומים והנושאים הקשורים בצורה ישירה או עקיפה לעובדים בארגון, למשל לגיוס העובדים המתאימים, להכשרה המקצועית, שימור ודאגה של תנאי העסקה חובות לצד זכויות, מוטלת על מנהלי משאבי האנוש למעשה כל משימת שילובי עובדים במקום עבודתם, למיצוי הפוטנציאל הגלום בהם, ולרווחתם.

בנוסף לכך, מנהל משאבי האנוש הוא הגורם הבא במגע עם נציגי העובדים, ואמון על בניית מערכת תגמולים, על ההדרכה הפיתוח והלמידה בארגון, בניית תרבות ארגונית, קידום העובדים, תימול העובדים, על איתור מוקדי כוח ופוליטיקה, על מנהיגות והובלת שינויים.