יום ראשון , 16 יוני 2019
המלצת העורך
לימודים בישראל » פסיכומטרי
חייגו 050-9695276 וקבלו עד 5 הצעות מחיר ללא התחייבות מצידכם ובחינם עבור קורס פסיכומטרי

פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מחירים – בדקו כמה עולה קורס פסיכומטרי

בחינת פסיכומטרי משמשת להערכת יכולות מנטליות וקוגניטיביות של האדם ביחס ליכולות של אחרים. מבחן פסיכומטרי כולל מספר חלקים, ביניהם חלק הכולל
בדיקת חשיבה מילולית ואוצר מילים, חלק הבוחן חשיבה מרחבית, חלק הבוחן חשיבה מספרית ועוד. בארץ, משמשת בחינה זו כאחד מכלי המיון המרכזיים בעיקר עבור מוסדות להשכלה גבוהה, כשהמוסדות העיקריים שמשתמשים בציון פסיכומטרי כתנאי קבלה הינן האוניברסיטאות הגדולות. בישראל, הבחינה מורכבת מחלק באנגלית, חשיבה מילולית, וחשיבה כמותית, כאשר כל תלמיד יכול לבחור את שיטת האימון והשינון המתאימה לו אינדיבידואלית.

שיטות לימוד לבחינת פסיכומטרי

כל אחד מכיר את עצמו ואת שיטות הלימוד היעילות ביותר עבורו. יש מי שצריך שקט מוחלט, לשבת עם עצמו וללמוד. אנשים אלו בדר"כ מתקשים ללמוד בקבוצה ולא תמיד זקוקים למורה. במקרים כאלו, ניתן לרכוש ערכה של פסיכומטרי וללמוד באופן עצמאי. יש גם מי שבוחר ללמוד למבחן זה באמצעות שיעורים פרטיים, כך שהוא יכול להתקדם בקצב שלו, תוך כדי שהוא נהנה מידע וכלים שמורים מקצועיים יכולים להעניק לו לבחינת פסיכומטרי. חשוב להבין שלימוד עצמאי מתאים בעיקר לאלו שיש להם משמעת עצמית גבוהה, אחרים, שזקוקים לשיעורי בית, והכוונה, יעדיפו מסגרת מעט יותר מחייבת.

ישנם מוסדות רבים המציעים קורסי הכנה לפסיכומטרי, חלקם מסלולי בוקר, אחרים ערב, וישנם גם מסלולים משולבים. בין המוסדות נוכל למצוא את EZ WAY פסיכומטרי, High Q פסיכומטרי, אנקורי פסיכומטרי, סמארט פסיכומטרי ואחרים מוכרים נוספים (ראו מוסדות מטה). ההיצע הרב מאפשר לכל אחד ואחת למצוא את המסגרת שתתאים לו בשילוב עם העיסוקים האחרים, למשל עבודה של אחרי צבא כמו מוכרים בחנויות, מלצרים, ברמנים, וכדומה. מסגרת כזו כהכנה למבחן פסיכומטרי מכניסה את התלמידים לתלם בו הם נפגשים בסביבות פעם או פעמיים בשבוע, לומדים חומר, ומתרגלים אותו בכיתות תוך כדי שמירה על לוחות זמנים. המבחנים הרבים שמתרגלים בכיתות, מכינים את התלמידים למבחן פסיכומטרי בזמן אמת, היות והם כבר למדו לענות על השאלות תוך כדי לחץ זמן זהה לזה שיהיה להם בבחינה עצמה.

סמארט פסיכומטרי

סמארט פסיכומטרי

יואל גבע פסיכומטרי

יואל גבע פסיכומטרי

פסיכומטרי זיו כספי

פסיכומטרי זיו כספי

המרכז הארצי

המרכז הארצי

לחמן בגרות ופסיכומטרי

לחמן בגרות ופסיכומטרי

אנקורי פסיכומטרי

אנקורי פסיכומטרי

קידום פסיכומטרי

קידום פסיכומטרי

אחד על אחד פסיכומטרי

אחד על אחד פסיכומטרי

High Q פסיכומטרי

High Q פסיכומטרי

EZ WAY קורס פסיכומטרי

EZ WAY קורס פסיכומטרי

 

מהו התוקף של הפסיכומטרי?

התוקף של ציון מבחן פסיכומטרי משתנה ממוסד למוסד, ישנם מוסדות בהם הציון תקף לתקופה של 7 שנים, 8 שנים, 10 שנים, ויש גם את אוניברסיטת בר אילן בה אין בעצם תאריך "תפוגה". כמובן שישנם גם מוסדות שאינם מצריכים ציון של מבחן פסיכומטרי, והם יכולים להתאים למי שאינו מעוניין לגשת לבחינה, או מי שהוציא ציון נמוך ואינו מעוניין לנסות לשפר. כדאי לקחת בחשבון את התוקף, היות ולפעמים חושבים לדחות את הלימודים ואז עלולים לפספס ולהיאלץ לעבור מחדש את הבחינה. כך למשל מי שלמד תואר ראשון בעבר, ולאחר כמה שנים מבקש ללמוד תואר ראשון בתחום אחר. כאשר תוקף של פסיכומטרי עומד לפקוע, אולי כדאי שימנע מדחיית הלימודים, בעיקר אם הציון שהוציא בעבר מספיק גבוה כדי להתקבל ללימודים.

בין המוסדות בהם התוקף של פסיכומטרי הינו ל-7 שנים: סמינר הקיבוצים, המכון הטכנולוגי חולון, המרכז האוניברסיטאי אריאל שביהודה ושומרון, הטכניון, מכללת שערי משפט, והקמפוס האקדמי אחווה. במכללה האקדמית עמק יזרעאל התוקף הוא ל-8 שנים. באוניברסיטאות ובמכללות הבאות, תוקפו של מבחן פסיכומטרי הוא ל-10 שנים: אוניברסיטת בן-גוריון, המרכז הבינתחומי בהרצלייה, המכללה למנהל, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית, מכללת ספיר, המכללה האקדמית תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל אביב, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית תל-חי ושנקר, והקריה האקדמית קריית-אונו.

האם חייבים לעבור פסיכומטרי בכלל?

היות והמבחן מהווה אמצעי לאמוד את היכולות של הנבחן בהשוואה לנבחנים אחרים, מוסדות הלימוד יכולים לקבל מושג כלשהו לגבי התאמתו של מועמד לתחום הלימוד. אמנם ישנם מוסדות לימוד שאינם דורשים ציון פסיכומטרי אך עדיין ישנם מוסדות רבים שמשתמשים בו, כמו האוניברסיטאות השונות, וחלק מהמכללות. ישנם מוסדות שמחייבים מעבר של מבחן פסיכומטרי, ואילו אחרים גם דורשים ציון סף מסוים, שעשוי להיות גבוה במיוחד, ובכך מועמדים רבים מבינים מראש כי אין להם סיכוי להתקבל. בין החוגים המצריכים ציון גבוה אפשר למצוא את החוג לרפואה, חלק מחוגי ההנדסה, ועוד. ישנם מוסדות שמאפשרים מעבר מכינה של אותו המוסד, ובכך להימנע ממבחן פסיכומטרי וגם מהצורך בשיפור בגרויות.

היות והתוקף של פסיכומטרי הוא כמה שנים טובות, יש גם את מי שטרם החליט בוודאות לגבי כיוון הלימודים, אך מעדיף לגשת למבחן כל עוד זה טרי. פעמים רבות, חיילים משוחררים מעדיפים לנצל את המענק, ואת זה שחזרו רעננים מטיול, ועוד לא החליטו על כיוון בחיים. המחשבה שעשויה להנחות אותם היא שבשלב מאוחר מדי לא יהיה להם כוח להתמודד עם מבחן פסיכומטרי, ולכן עדיף לעשות זאת בשלב מוקדם כדי לפתוח כמה שיותר אופציות ללימודים בהמשך הדרך.

כמה עולה קורס פסיכומטרי

כעת, כשאתם יודעים כי עליכם לעבור קורס פסיכומטרי בכדי להצליח להוציא ציון גבוה בבחינה, כתאי קבלה למסלול לימודים שבחרתם, הגיע רגע "המאני טיים" ואין תלמיד שלא שואל את השאלה כמה עולה קורס פסיכומטרי בכלל וכיצד ניתן לקבל מחיר טוב, או לפחות כיצד ניתן לחסוך בהוצאות הכספיות, שגם ככה הולכות להיות גבוהות ומטרידות בעתיד הקרוב, כחלק מחיי כל סטודנט. לשם כך מוצעת לגולשי לימודים TO GO מערכת השוואת מחירים שבאמצעותה תוכלו לקבל מחיר טוב לקורס פסיכומטרי ולצאת לדרך האקדמית בידיעה שמצאתם עסקה טובה. בכדי להבין כמה יעלה לכם קורס ההכנה לבחינה הלא פשוטה, מוזמנים ליצור קשר בטלפון 050-9695276 או לשלוח לצוות האתר את הטופס מעלה, ומיד לאחר מכן ובהקדם תקבלו עד 5 הצעות מחיר עבור קורס הכנה במוסדות הלימוד המובילים.

 

קורס פסיכומטרי השוואת מחירים